Fotod! Eesti sai taekwondo EM-il juurde kulla ja pronksi

06. aprill 2019 | Uudised

Riminis taekwondo EM-il võitis Aleksandra Andrejeva 5. aprillil kulla ja Erik Lavrov pronksi.

Aleksandra, kelle autasustamist pole veel toimunud, võitis kuni 40-kiloste 14-15-aastaste sparringu. „Võisteldakse gruppides. Ei ole olümpiasüsteem. Iga võistleja saab võistelda mitu korda. Isegi kohtunikud ei saa süsteemist päris hästi aru,“ ütles Eesti koondise treener Kazbulat Šogenov.

Lavrov sai medali kuni 45-kiloste 14-15-aastaste sparringus. „Erik sai jagu Inglismaa ja Ukraina sportlastest. Teel finaali seisis veel ees Venemaa sportlane, selle kategooria liider. Alistada teda veel ei õnnestunud, aga järeldused on tehtud ja jätkame meisterlikkuse saavutamisega tulevaseks revanšiks,“ sõnas Šogenov.

„Kompleksharjutustes alistas Erik tugevad vastased Ukrainast ja Venemaalt, kes on Euroopas sellel alal juhtivad sportlased. Üsna tugevat tšehhi teel poolfinaali ta aga kohtunike otsusega võita ei suutnud. Tulemuseks kõigest neljas, medalita koht,“ ütles Šogenov.

Lavrov murdis nädal tagasi käe ja küsimuse all oli osalemine EM-il, vankumatu võidutahe (ja suure koguse vitamiinide manustamine) tõi aga nii tugevad tulemused. Kindlasti on temalt palju oodata ka MM-il augustis Bulgaarias.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2120708334633486&set=a.209473899090282&type=3&theater

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel