Marie Ruumet käis Crista Padust üle kogemustega

08. juuli 2019 | Fightland, Uudised

Pärnus 6. juulil peetud Fightlandi lahedaim matš leidis aset Marie Ruumeti ja Crista Padu vahel.

Padu tundus favoriit: on viimasel aastal võistelnud; näeb välja nagu võitleja.

Ruumeti viimane matš Eestis toimus 2016. aasta detsembris, vastaseks Astrid Johanna Grents, kellele ta kaotas punktidega.

See oli tema ainuke kaotus Eestis, aga ikkagi oli üllatav, kuidas Bully (sellise hüüdnimega särgi klubikaaslased Mariele Tais kinkisid) Fightlandi matši domineeris. Domineeris pikkusega, domineeris oskustega. Nauditav oli vaadata.

Ruumet hakkas tai poksiga tegelema, kuna sellega tegeles klassivend Romet Reilson. Praegu treenib Ruumet klubis Team Quest Thailand esmaspäevast laupäevani kaks korda päevas. Ta on pidanud Tais umbes 30 tai poksi profimatši, millest võitnud 22.

Kirjeldage matši Fightlandil.

Vastane oli tubli ja võitles südamega. Tal olid head kätelöögid, aga ma olin temast palju kogenum ja tehniliselt osavam. Sain talle tugeva põlvelöögi kõhtu, millest ta enam ei taastunud ja pidi matši lõpetama.

Olite tema matše näinud? Mis olid tema nõrgad küljed?

Olin näinud treeningutest ja matšide tipphetkedest videot Youtube’is. Tema nõrkuseks oligi kogemuse puudumine.

Kui napi etteteatamisega matši vastu võtsite?

4. juulil. Olin Eestis juhuslikult üle kahe aasta peret ja sõpru külastamas.

Millal Taid esmakordselt külastasite?

Läksin Taisse esimest korda 2017. aasta veebruaris kaheks kuuks treeninglaagrisse. Seal nägin, et saan fight’idega piisavalt raha teenida, et ära elada. Tagasi Eestisse tulles palusin vanemaid, et nad lubaks mul sinna tagasi minna ja pikemaks jääda ja lõpuks nad olidki nõus. 2017. aasta maist elan Chiang Mais.

Saite veebruaris seal üheks tšempioniks. Millega täpsemalt tegu?

Chiang Mai staadioni 49-kiloste naiste tšempion. Vastase nimeks oli Phet Daonuea. Ta on kohalik fighter Chiang Mais. Vastane oli hea ja minust palju kogenum, kuid ma olin temast pikem, niisiis oli mul selles suhtes eelis. Suutsin vastasele piisavalt survet avaldada ja head distantsi hoida, nii et vastane mulle eriti lööke pihta ei saanud. Viie raundi lõpuks saingi kohtunike ühehäälse otsusega võidu.

Õpite Tais ka usinalt BJJ-d ja olete pidanud ühe amatööride vabavõitlusmatši. Rohkem ei soovi?

Hetkel ongi tegelikult plaan täiesti vabavõitlusse üle minna ja tegelikult on ka üks suurem fight tulemas, kuid hetkel ei ole mul luba selle kohta rohkem rääkida. (Naerab.)

 

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel