MMAces tuli vabavõitluse Eesti meistrivõistlustelt tagasi viie kullavõitjaga, kelle seas oli Egert Messek.
Poolfinaalis jäi talle alla Aksel Arna (Englas), finaalis Maksim Põlov (Tokon).
17-aastane Egert heitis pärast finaalivõitu kaamerasse pilgu, mida heidavad Maikel Astur, Chris Eubank (seenior), Floyd Mayweather (juunior), Cedric Doumbe. Mehed, kes käituvad ilmselt sihilikult veidi arrogantselt, rahvale see aga väga meeldib.
Me ei taha öelda Egerti kohta „noor Maikel Astur“, sest Maikel on niigi noor. Võib-olla siis noor Vallo Kappak? Vallo, kes tõi ühe Pärnu kuldadest, võitles ju nii, et tema pea ei liikunud ja jalad olid täistallaga maas. Selline olek võib muidugi olla hoopis tohutu enesekindlus.
„Vallo Kappaki stiili iseloomustabki tugev ja enesekindel hoiak. Eks igalühel kujuneb mingil määral enda stiil ja karakter välja ning seda võrrelda kellegi teise omaga on raske. Lihtsalt osad on meelelahutajad ja teised ei ole,“ arvab Egert.
Džuudokultuur vist meelelahutajaid eriti ei propageeri. Egert on tegelenud džuudoga üheksa aastat, teinud ka lukumaadlust, tahtis aga alati vabavõitlust proovida ja läks 2017. aastal Henri Hiiemäe juurde trenni.
Milline oli plaan EMV-ks, kui vastased olid teada, aga mitte veel see, kellega esimesena kokku tuleb minna?
Otsest plaani polnud, keskendusime rohkem maadlusele ja maasvõitlusele.
Kuidas Englase võitlejaga võitlust kommenteerite?
Oli raske matš. 1. raundis tabas ta mind keelatud upkick’iga, mis lõi lõualuu korralikult loksuma, kuid suutsin sellest kiirelt taastuda. 2. raundis sain seljast kägistuse ja lõpetasin matši.
Oli teada, et Tokon eelistab püstivõitlust?
Tokoni poisid on alati näidanud head püstivõitlust ja tugevaid lööke. Meie keskendusime rohkem maasvõitlusele ja plaan oli matš lõpetada alistusega.
Tokoni võitleja vasak käsi oli lõpuks täiesti liikumatu. Oli veidi kahju ka temast?
Sellise spordiga on vigastusi raske vältida, kuid tuleb olla ettevaatlik. Kellelegi tahtlikult vigastusi ei taha. Läksin puuri ja tegin oma asja.
Mis vajab arendamist?
Eks igalpool on vigu sees. Teeme trenni edasi ja õpime vigadest.
Saite kaks pikka päeva seal matše vaadata. Kes meelde jäid?
Esimene päev väga ei jälginud matše. Teisel päeval elasin natuke rohkem kaasa ja toetasin omasid. Kõige rohkem jäi meelde Monika Riivaldi matš. Kahjuks ta otsusega kaotas, kuid tõestas ennast väga tugeva vastase vastu.
Kuidas tähistasite?
Kui aus olla, siis ei tähistanudki, sest kaks päeva matše võttis nii füüsiliselt kui ka vaimselt läbi. Peale võistlusi läksime gruusia liha ja hinkaale sööma.
Džuudot ja lukumaadlust teete edasi? Mis teile neis meeldib?
Kindlasti on plaan edasi teha. Dšuudo juures meeldivad heited, lukumaadluse juures pean kindlaks lemmikuks alistusi.
Miks kikkpoks ei tõmba?
Seal on palju kohapeal seismist ja umbkaitset, mis mulle väga ei istu. Pigem eelistan kiiret liikumist, löökide pealt mahaviimisi ja maasvõitlust.
Mõnele võitlejale ei meeldi, et kaevame välja nende kaotatud matše. Aga kas teile fännina meeldib, kui postitame Eesti võitleja põneva mitme aasta taguse matši, millest te ei tea?
Selge see, et igaüks tahab ennast näidata kõige paremast küljest, kuid kaotusest saab ainult õppida ja paremaks minna. Mina fännina pooldaks seda, sest see on meelelahutus.
Olete ametlikul tasandil jalgpalli mänginud. Millised meeskonnad meeldivad?
Klubidest märgiks ära Madridi Reali ja PSG. Kui riikidest rääkida, siis Prantsusmaa ja Brasiilia.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?