Eestlannast jiu-jitsu amatsoon Liisi Vaht noppis Dallases kaks maailmameistritiitlit

15. detsember 2017 | Uudised

Ameerika Ühendriikides Dallases toimuvatel North American Grappling Association ehk NAGA maailmameistrivõistlustel Brasiilia jiu-jitsus võitles ka Eesti amatsoon Liisi Vaht klubist 3D Treening, kes tuli nii kimonos võideldes kui ka no-gis maailmameistriks. Sel sügisel võitis neiu Prantsusmaal toimunud võistlusel ka Euroopa meistri tiitli.

Liisi võitles Dallases toimuvatel maailmameistrivõistlustel no-gi võistlusel kõrgeimas kategoorias, mille alla käivad viis ja enam aastat treeninud jitsikad. Kuna eestlanna kaalus võistlejaid ei olnud, pandi ta võitlema kaal kõrgemate (-61,2 kg) naistega, mis tähendab viie kilo suurust vahet. Esimese matši võitis Liisi Vaht punktiseisus 9:4, kuid finaalis lõppes heitlus viigiliselt ning järgnes lisaaeg, mille eestlanna ka võitis, saades maailmameistritiitli. Ka võitlus kimonos tõi Liisile võidu.

Järgmiseks oluliseks võistluseks on Eesti sõdalasneiule IBJJF (International Brazilian Jiu-Jitsu Federation) maailmameistrivõistlused Los Angeleses, mis on võitlusspordimaailmas eriti mainekad ja toovad kokku võitlejate paremiku. Liisi võitleb eeldatavalt eelseisva laupäeva õhtul.

„See hetk, kui sa avastad, et Liisi võitles NAGAl Bellatori äss-võitlejaga ja tõi ta käe koju (sirge käelukk ehk armbar ehk, nagu Liisi ise väljendas, “käsi sirgeks!”), see hetk on üpris huvitav,“ kirjutavad treeningukaaslased 3D Treening Facebooki lehel. „Liisi võitis maailmameistritiitli ka no-gi arvestuses! Sedakorda lillades vöödes. Uut vööd Liisile ei antud, küll aga pandi kaela kuldmedal! Tõsi, häid kaotajaid eriti seal riigis ei olnud, esimene vastane lahkus lihtsalt niisama ja teine (kellele Liisi käeluku tegi, nagu tõeline Arm Collector kunagi) solvus ka miskipärast koledal kombel ja kõndis medalita minema… See pole oluline. Oluline on, et Liisi ja klubi said ühe õhtuga endale kahekordse maailmameistritiitli.“

Liisi Vaht treenib klubis 3D Treening, kus tema treeneriteks on Priit Mihkelson ja Ronald Stimmer.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel