Nikita Koršunov. Foto: Federación Española de Boxeo

Eesti poksijad osalesid Hispaania turniiril, kust toodi koju medaleid

22. mai 2023 | Eesti Poksiliit, Uudised

15.-21. mail toimus Hispaanias rahvusvaheline Boxam U22 noorte juunioride turniir, mis leidis aset La Nucias – väikses, ilusas Hispaania linnas, kus toimus 2022. aasta novembris ka viimane IBA noorte ülemaailmne poksiturniir.

Nikita Koršunov (EST), Alfie Lewis (WAL), Alberto Castillo Lopez (ESP). Foto: Federación Española de Boxeo

164 registreerinud poksijate seast üle maailma võttis võistlusest osa ka kolm Eesti klubi õpilast koos oma treeneri Ruslan Lopukhiniga.

• Nikita Koršunov (juunioride vanuseklass, kuni 60 kg) noppis võistlustelt hõbemedali, kaotades finaalis Walesi poksijale.
  • Joosep Palm (U19, kuni 67 kg) sai pronksmedali ja kaotas poolfinaalis napilt Hispaania poksijale.
  • Kermo-Henry Tõnov (U22, kuni 60 kg) sai pronksmedali ja kaotas finaalis Rumeenia poksijale kohtunike ühehäälse otsusega.
Nikita Koršunov (EST), Alfie Lewis (WAL), Alberto Castillo Lopez (ESP) poodiumil. Foto: Federación Española de Boxeo

Lisaks Eestile osalesid võistlusel poksijad Belgiast, Horvaatiast, Tšehhist, Inglismaalt, Soomest, Iirimaalt, Iisraelist, Lätist, Hollandist, Portugalist, Rumeeniast, Saudi Araabiast, Hispaaniast, Šveitsist ja Walesist.

Nikita Koršunov (punases). Foto: Federación Española de Boxeo

U22 poksijate põhisündmuseks on selle aasta lõpus toimuv Euroopa turniir Aserbaidžaanis.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?