Vasakult: Akira Kivi, abitreener Hendrik Jegonjan, Taisto Teivil Kängsepp, Romet Steinfeldt, Kristofer Tammeväli, Ron-Andro Selter, Kregor Paimets, Rene Lai, treener Ott Tõnissaar.

Eesti noored vabavõitlejad tõid Iirimaalt kolm meistritiitlit

15. detsember 2022 | Uudised

Pühapäeval toimusid Dublinis Iirimaa noorte lahtised meistrivõistlused sportlikus vabavõitluses, kus Eesti noortekoondis võitles välja kolm meistritiitlit ja kolm pronksi.

Tulemused olid head

Iirlased, kes tulid augustikuus toimunud noorte maailmameistrivõistluste medaliarvestuses viiendale kohale, pidid sel korral kullad loovutama koguni kolmes 16-17-aastaste kaalukategoorias:

  • Kuld: Kristofer Tammeväli (U18 -83,9 kg), Vabavõitlusklubi RAMM (Tallinn)
  • Kuld: Ron-Andro Selter (U18 -77,1 kg), spordiklubi Englas (Tartu)
  • Kuld: Rene Lai (U18 -70,3 kg), spordiklubi Englas (Tartu)
  • Pronks: Kregor Paimets (U18 -70,3 kg), Vabavõitlusklubi RAMM (Tallinn)
  • Pronks: Romet Steinfeldt (U16 -62 kg), Vabavõitlusklubi RAMM (Tallinn)
  • Pronks: Taisto Teivil Kängsepp (U16 -57 kg), spordiklubi Englas (Tartu)

Noortel on edukaks esinemiseks vaja kogemust erinevate võitlusstiilidega

Noortekoondise ja ühtlasi Tartu poiste treeneri Ott Tõnissaare sõnutsi võeti võistlusreis ette, kuna iirlased on tugevad ning neil on meie regioonist selgelt eristuv koolkond, kus keskendutakse rohkem maasvõitlusele.

“Edukaks esinemiseks maailmakonkurentsis on meie noortel vaja kogemust erinevate võitlusstiilidega, mida iirlased meile lahkesti ka pakkusid. Lisaks jõudis vaatamata ära jäetud lendudele kohale ka osa Ukraina koondisest, kes on maailma edetabelis esimesel kohal,” kommenteerib Tõnissaar väga head võistlusvõimalust.

“Ka meil ei sujunud kõik viperusteta, kuid vaatamata lendude edasilükkamiste tõttu väga pikaks veninud kohalesõidule oli poistel võistluspäeval fookus paigas ning tehti oma asi ära,” lisab Tõnissaar.

Eesti vabavõitlejatel on olnud väga edukas aasta

Augustis naasti Abu Dhabist noorte maailmameistrivõistlustelt kolme pronksiga ning oktoobris Itaaliast täiskasvanute Euroopa meistrivõistlustelt ühe hõbeda ja kahe pronksiga. Järgmine rahvusvaheline tiitlivõitlus – täiskasvanute maailmameistrivõistlused – toimuvad 11. – 18. veebruaril Serbias.

Võistluse otseülekannet saab järele vaadata SIIT!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel