Eesti Muay Thai Liiga selle hooaja esimene etapp toimub 22. oktoobril FFC spordisaalis. Poksiga tegelemine trennina on väga arendav, kuid veel rohkem arendab võistlustel osalemine. Osalejad räägivad, miks tasuks poksijatel osaleda võistlustel ning kuidas see on kasulik nii iseenda jaoks kui oma poksikarjääri edendamiseks.
Võimalus end proovile panna
Rasmus Katlasep selgitab, et tegeles enne jalgpalliga, kuid see ei tundunud olevat tema ala. Tai poks tundus huvitav ning ta läks seda proovima. Eelkõige meeldib talle poksi juures see, et saab ennast proovile panna, saab head füüsilist koormust ja distsipliini.
Võistlustel osalemine paneb proovile oskused ja pakub võistluskogemust.
Võitluskogemuste saamine
Markus Mittal on alati tundnud huvi poksimise vastu. Talle meeldib selle juures eriti võistlemine ja see, et pärast trenne on alati hea enesetunne, sest iga trenn on eneseületus ning koht, kus saavutada südames rahu, kui midagi on viltu.
Võistlustel osaleb ta, et laduda alust suuremateks võistlusteks ja saada võistluskogemust juurde.
Arendab nii füüsilist kui vaimset tervist
Sonja Andersoni huvi võitlusspordi vastu tekkis umbes 12-13-aastasena. Kõige enam paelub teda selle spordiala mitmekülgsus. Tai poksis on töös kogu keha ning vaja läheb nii jõudu kui vastupidavust, mis tähendab, et trennid ei ole üksluised. Poks on suurepärane kogu keha treening. Järjepidevalt treenides paraneb nii vastupidavus, jõud, kiirus kui ka koordinatsioon ja painduvus. Võitlusspordialad kujutavad endast oma mugavustsoonist väljas olemist, seda nii treeningsaalis kui võitlusringis. Iga treening on võitlus iseendaga, mis kasvatab inimest kui indiviidi. Lisaks füüsilisele tervisele hoiab poks kontrolli all ka vaimset tervist. Võitlusspordialadega tegelemine õpetab enesekaitset ning tõstab enesekindlust. Seda eriti naiste puhul.
Võistelnud on Sonja seni vähe ning ta leiab, et Eesti Muay Thai Liiga on hea ja turvaline koht oma amatöörmatšide arvu kasvatamiseks.
Kasvatab enesekindlust
Brigitta Vaab leidis juba 9-aastaselt spordisaali, kus õppida Tai poksi ja tundis kohe, et see on tema ala. Just Tai poks meeldib talle, sest seal on palju erinevaid lööke ja võimalusi võrreldes kikkpoksi ja klassikalise poksiga.
Poksiga võiks Brigitta sõnul tegelema hakata enesekindluse kasvatamiseks, oma vaimse ja füüsilise tervise pärast ja kindlasti ka enesekaitse eesmärgil.
Ta võistleb selleks, et ennast võitlusringis proovile panna ja kogemusi saada.
See eriline tunne ringi minnes…
Crista Padu läks Tai poksi trenni esimest korda paar kuud enne 18-aastaseks saamist, kui tekkis soov midagi uut teha. Talle meeldib poksi juures just mitmekülgsus – iga trenn on erinev, alati on midagi uut õppida ja tehnikat paremaks lihvida. Võistlustel meeldib talle see tunne, mis valdab ringi minnes.
Eesti Muay Thai Liigal osaleb ta just seetõttu, et võistlemisest ja treeningutest on olnud pikk paus ja see on hea koht, kus jälle ringi tunne kätte saada.
Võimalus kohtuda spordiala tippudega
Carolin Anete Pijoni huvi võitlusspordi vastu algas juba lasteaiast, kus ta esimest korda puutus kokku judoga, sealt edasi huvi muudkui kasvas, kuni ta kuulis Tai poksist. Esimesse trenni sattus ta tänu sõbrannadele, kes juba trennis käisid ja oskasid soovitada, kust alustada.
Talle meeldib poksi juures intensiivsus ja see, et selle spordialaga tegelevad paljud tugevad inimesed, kellega kohtudes saab teada uusi põnevaid oskusi ja teadmisi.
Ta osaleb Liigal, et kohata kedagi veel tugevamat ja osavamat selleks, et oleks eesmärk teda üks hetk võita.
Võimalus tehtud tööd realiseerida
Markus Madi huvi võitlusspordi vastu tekkis juba üsna noorena. Ta käis umbes 10-11 – aastaselt mõnda aega Tai poksis. Huvi tekkis uuesti umbes 14-aastasena, kus ta hakkas enesekaitse eesmärgil nädalas paar korda treenima koos Mac Ojasmaaga. Umbes 1-2 aastat tagasi tekkis tõsisem huvi ning ta otsustas selle alaga tõsisemalt tegelema hakata ning tekkis ka huvi võistlemise vastu.
Ta osaleb Muay Thai liigal, et saadad Tai poksis võistluskogemust juurde. Liiga on enda proovilepanemiseks hea ja turvaline üritus, kus saab trennis tehtud tööd realiseerimas käia.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?