Foto: Shutterstock

Eesti Kick-boxingu Föderatsiooni juhatuse esimees Sergei Kozlov pälvis Raemedali

12. veebruar 2020 | Uudised

Tallinna linnavalitsuse otsustas Eesti Kick-boxingu Föderatsiooni juhatuse esimehele Sergei Kozlovile suure panuse eest pealinna spordielu ja kikkpoksi arendamisel anda Tallinna raemedali.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev märkis, et suuresti tänu Sergei Kozlovi aastakümnete pikkusele sportlaskarjäärile ja treeneritööle on võistluskunstide areng Eestis ja Tallinnas jõudnud nii kaugele ja just sellisele tasemele, kus me täna oleme. „Meil on vaja spordis ja mitte ainult spordis, vaid igas valdkonnas häid eeskujusid – selleks, et tekitada lastes ja noortes huvi ning motivatsiooni tegelema spordiga või siis mõne muu huvialaga. Kahtlemata on tänavu 70. juubelit tähistav Sergei Kozlov selliseks eeskujuks olnud võitluskunstis,“ ütles Belobrovtsev.  

Sergei Kozlov (sündinud 18.08.1950) on endine sportlane, treener ja sporditegelane, kes on pikka aega panustanud võitluskunstide arengusse Eestis. Ta alustas karatega tegelemist 1985. aastal spordiklubis Budo ja on teeninud karates musta vöö (1. dan). Kozlov on tegutsenud spordiklubis Budo ka karatetreeneri ja klubi asepresidendina.

2002. aastast kuulub Sergei Kozlov Eesti Kick-boxingu Föderatsiooni juhatusse ning on olnud aastatel 2002–2006 ja alatest 2011. aastast alaliidu president. Lisaks on Sergei Kozlov aktiivselt tegev kikkpoksitreenerina, omades treenerikutse 6. taset ja olles A-kategooria kikkpoksi kohtunik.

Taotluse anda Sergei Kozlovile raemedal esitas Tallinna Spordi- ja Noorsooamet. Raemedal antakse Sergei Kozlovile üle 15. veebruaril Tondiraba jäähallis toimuvatel Eesti Võistlusspordi Mängudel.

Monika Kuzmina

Vaata veel