Monika Kuzmina ja Kert Klaus. Foto: Virko Veskoja

VIDEO! DJ Kert Klaus sätib päevaplaani ümber treeningute: muid plaane pole mõtet mulle pakkuda

29. august 2024 | KRVA, Uudised

DJ ja sündmuste korraldaja Kert Klaus on paljudele tuntud eelkõige öisest meelelahutusmaailmast, ent kolmel päeval nädalas võib mehe leida hoopis teistsugusest keskkonnast. 11 aastat tagasi leidis Klaus tee Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia poksisaali ning just seal treenib ja arendab Kert end tänaseni iganädalaselt.

Kert meenutab, et alustas võitlusspordiga suhteliselt hilises eas, 35-aastaselt. “Ma ei ole enam esimeses nooruses, seega taipoksiga alustasin suhteliselt hilja,” naerab Kert. Loomulikult oli mees ka varasemalt erinevate spordialadega tegelenud, ent just taipoks oli see, mille juurde ta pidama jäi.

Monika Kuzmina ja Kert Klaus. Foto: Virko Veskoja

Treeningud dikteerivad päevaplaani

Tänaseks on taipoksist ja treenimisest saanud Kerdile elustiil. Treeningud on tema igapäevase rutiini lahutamatuks osaks, mille ümber ta sätib ka oma muud kohustused. “Minu trennipäevad on kindlad – teisipäev, neljapäev ja sageli ka reede hommikud. Need ajad on pühendatud poksile ning midagi muud ma nendele aegadele kunagi ei planeeri,” räägib Klaus. “Kõik, kellega ma igapäevaselt koos toimetan, teavad, et kohtumisi või muid plaane pole mulle selleks ajaks mõtet pakkuda.” Ta on leidnud, et just füüsiline aktiivsus aitab tal tasakaalustada oma pingelist (t)ööelu DJ-na.

Just füüsiline aktiivsus aitab tal tasakaalustada oma pingelist (t)ööelu DJ-na.

Kert Klaus. Foto: Virko Veskoja

Kert Klaus. Foto: Virko Veskoja

Füüsiline ja vaimne areng käsikäes

Poks pole Kerdi jaoks mitte ainult viis, kuidas hoida füüsilist vormi, vaid ka oluline vaimse tervise toetaja. Ta leiab, et võitluskunstid pakuvad unikaalset tasakaalu ja enesekindlust, mis kandub üle ka teistesse eluvaldkondadesse. “Poks annab mulle suurepärase enesetunde ja vaimse tasakaalu, mida ma väga hindan.”

Võitluskunstid pakuvad unikaalset tasakaalu ja enesekindlust, mis kandub üle ka teistesse eluvaldkondadesse.

Monika Kuzmina ja Kert Klaus. Foto: Virko Veskoja

Klaus tunnistab, et võitluskunst võib esmapilgul tunduda hirmutav, kuid ainult neile, kes sellega ise kokku puutunud pole. Tegelikult nõuab selline spordiala täielikku keskendumist. “Sa pead olema kohal nii vaimselt kui füüsiliselt, sest kui sa täielikult kohal ei ole, võivad asjad halvasti lõppeda,” naljatleb mees oma sinisele silmale viidates. Kuigi poks ei pruugi sobida igale inimesele, julgustab ta neid, kellel on huvi, seda kindlasti proovima. “Kõigile, kes tahavad alustada või proovida, on olemas baaskursused ja erinevad tasemed,” lisab ta.

Monika Kuzmina ja Kert Klaus. Foto: Virko Veskoja

Sobiv treeningvorm igaühele

Treeningute osas eelistab Kert personaalset lähenemist. “Eratrennid on personaalsete treenerite valvsa pilgu all väga tõhusad. Treener keskendub sinu nõrkadele kohtadele ja aitab neid parandada,” selgitab Klaus. Siiski leiab ta, et ka grupitreeningutel on oma eelised – seal saab kogemusi vahetada ja koos treenides alati midagi uut õppida. “Igal treeningvormil on oma eelised,” julgustab Kert.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel