Cormier lõpetas karjääri (?) tiitlita

18. august 2019 | Uudised

Anaheimis leidis 17. augustil aset UFC 241, kus kõige raskemate meeste tšempion Daniel Cormier pidas korduskohtumise endise tšempioni Stipe Miociciga.

Miocic võitis 4. raundis tehnilise nokaudiga, sest tabas vastast nii ägedalt rusikatega. Mõlemad vahetasid võimsaid lööke. Cormier juhtis pärast 3. raundi. Treenerid olid tal palunud rohkem maadelda ja vähem lüüa, kuid ta hülgas pärast avaraundi selle plaani ja kahetseb nüüd, et treenereid alt vedas. 4. raundis hakkas ta juba ka puhkama 5. raundiks.

„DC on vintske vana. Võitluses võib kõike juhtuda,“ ütles Miocic pärast võitu.

Kõik 17 300 vaatajakohta müüdi välja. Piletitulu 3,2 miljonit dollarit oli California vabavõitlusürituste suurim.

Cormier oli ammu öelnud, et plaan on lõpetada karjäär 40-aastaselt. Tänavu 40 täitus.

„Ma räägin naisega ja siis otsustan,“ sõnas Cormier pärast matši.

Cormier kaalus 107, Miocic 105 kilo. Miocic pole kunagi UFC matšis nii vähe kaalunud. Lubatud raskeim kaal on 120.

Miocici viimane vastane oligi Cormier mullu juulis.

Miocic teenis 750 000, Cormier 500 000. Miocic töötab osalise kohaga tuletõrjes parameedikuna, sest see tuletab talle meelde päris elu.

Anthony Pettis kaotas 27:30, 27:30, 28:29 Nate Diazile (19-11), kes viimati võitles 2016. aastal ja kaotas Conor McGregorile UFC selle aja vaadatuimas matšis. Pettis alistas viimati Stephen Thompsoni. Teised UFC 241 osalejad ilmusid meediapäevale intervjuusid andma, Diaz ei ilmunud.

Nii Pettisel kui ka Diazil oli võimalusi matš võita.

„Ma ei võidelnud mitu aastat, sest polnud kellegagi võidelda: kõik on nii jamad mehed,“ ütles pärast matši Diaz, kes esitas väljakutse Jorge Masvidalile.

Diaz teenis 250 000 dollarit. McGregoriga kordusmatši eest oli ta teeninud 2 miljonit.

Cormier ei saanud karjääri lõpetada kahe kaalu meistrina, 17. augustil teatati aga, et Amanda Nunesil kahe kaalu meistrina jätkata lubatakse: Nunes kaitseb 66-kiloste naiste tiitlit üritusel UFC 245 14. detsembril Las Vegases endise tšempioni Germaine de Randamie (Holland) vastu. De Randamie (9-3) on Nunesile 2013. aastal kaotanud. Nunes oleks esimene, kes on suutnud mõlema kaalu tiitlit kaitsta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel