Bakuu: judoka Viljar Lipard võitis pronksi!

24. juuli 2019 | Uudised

Bakuus Euroopa noorte olümpiafestivalil võitis džuudopoiss Viljar Lipard pronksmedali.

Kaalukategoorias -60 kg alistas Lipard avaringis rootslase Miljohn Maxlini, teises ringis Blaz Emersici (Sloveenia) ja veerandfinaalis Andrei Skomorohhovi (Läti). Poolfinaalis pani Lipardi tee kinni Rizvan Magomadov (Venemaa), kes sai hiljem hõbemedali. “Olin poolfinaalis liiga enesekindel. Arvasin, et kuld tuleb ära ja täna kuuleb Eesti hümni,” ütles Lipard.

Pronksimatšis läks 15-aastane Lipard vastamisi Mikis Tontinidisega (Kreeka). „Pronksimatšile minnes ma enam niimoodi medalile ei mõelnud. Tatamile astudes mõtlesin ainult vastasele ja sellele, et tuleb ära võita,“ rääkis Lipard. Tontinidis teenis kaks hoiatust, kuid võidu tõi eestlasele ippon: “See oli minu matš! Vastane polnud minu silmis nii aktiivne. Petsin ta ära ja hoidsin teda kinni.“

Lipard treenib Audentese Spordiklubis Vladimir Stepanjani juhendamisel, kuulub ka Tallinna Spordikooli nimistusse ja on Tallinna Laagna gümnaasiumi õpilane.

Kuldmedali võitis Aserbaidžaani sportlane Turan Baimarov.

Kuni 55 kg kaalukategoorias kaotas Marcus Saksladu küll avaringis ukrainlasele Vladislav Kolobovile, kuid jätkas tänu Kolobovi edule lohutusringis. Seal jäi Saksladu alla Valgevene sportlasele Jafim Vitkouskile.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel