Astrid Johanna Grents, kes osaleb Eesti võitlusspordi tippsündmusel The League, ütleb, et teda motiveerib võistlema enda proovilepanek. „Iga ettevalmistus võistlusteks paneb mind proovile nii füüsiliselt kui mentaalselt. Igaüks sellisele koormusele vastu ei peaks. Siis näevadki päevad välja ainult sellised, et sööd, treenid ja magad, muu elu jaoks aega praktiliselt ei jäägi. Tahtejõud peab üüratult suur olema, et sellist elu elada professionaalsel tasemel,“ räägib ta ja lisab, et tema ülesanne on olla iga võistlus endast natukene parem versioon ja teda väga huvitab, kui kaugele ta on suuteline minema. „Iga võistluste ettevalmistus ma kombin oma piire. See on isegi selline sõltuvusttekitav tunne.“
Iga võistluste ettevalmistus ma kombin oma piire. See on isegi selline sõltuvustekitav tunne.
Astrid Johanna seni suurimad saavutused on King of Kingsil 2x maailmameistri tiitli võitmine ja 2x pronksmedalivõit Taipoksi MM-ilt. Ta treenib Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemias. Tema treeneriteks on Kevin Renno, Tony Hitrov ja Sergei Rabchenko. Jõutreeninguid teeb ta Kaido Leesmanni juhendamisel Reval Spordis.
Võitlussport hakkas meeldima juba esimesest trennist
Astrid Johanna räägib, et tema huvi võitlusspordi vastu sai alguse, kui ta otsis trenni, kus käima hakata ja leidis internetist Tai poksi baaskursuse reklaami. Esimesest trennist hakkas see spordiala talle väga meeldima. „Enam ei kujutaks elu võitlusspordita ette,“ ütleb ta.
Kui Astrid Johanna alustas, oli ta ainuke tüdruk terve grupi peale. Ilmselt tavalisele 16-aastasele tüdrukule tunduks see hirmutav, aga tema jaoks see kuidagi ei olnud isegi hirmutav – ta tundis ennast üsna mugavalt.
Talle meeldib enim võitlusspordi juures see, et ta jääb igavesti õpilaseks. Ta põhjendab, et alati kui arvad, et nüüd tead sa sellest kõike, siis jälle kas uued treenerid või olukorrad treeningul panevad sind vastupidist mõtlema. Ta lisab, et talle meeldib ka selle ala mitmekülgsus, sest Tai poksis saab rünnata pea kõikide kehaosadega – käte, jalgade, põlvede ja küünarnukkidega ja lubatud on ka püstimaadlus ehk klintš. Samuti treeningutel saab keskenduda mõni trenn paaristööle, siis mõni trenn jällegi löögipindadel lööke harjutada või näiteks üleüldse spordialaspetsiifilist ÜKE-t teha. Kõik trennid ei ole monotoonselt samasugused.
Ta arvab, et võitlusspordiga tegelemine tervendab lisaks füüsilisele vormile ja vaimu. „Treeneritööd tehes olen saanud treenitavatelt palju tagasisidet, et neil on keskendumisvõime poksitrennidega oluliselt paranenud. Arvan, et hea keskendumisvõime on tänapäeva nutiajastul inimeste seas vaikselt kaduv nähtus. Poksis on vaja olla keskendunud kolm minutit konkreetsele ülesandele, muule mõeldes võid kergelt vastu pead saada,“ märgib ta.
Muidugi annab võitlussport ka juurde tohutult enesekindlust ja distsipliini. Astrid Johanna usub, et need omadused on vajalikud igas eluvaldkonnas.
Poksis on vaja olla keskendunud kolm minutit konkreetsele ülesandele, muule mõeldes võid kergelt vastu pead saada.
Oma suurimateks eeskujudeks Eestis peab ta oma peatreenerit Kevin Rennot ja Eesti nimekaimat kikkpoksijat Maxim Vorovski. Välismaa eeskujudeks on Vasyl Lomachenko, Liam Harrison ja Saenchai.
Kaotused on õppetunnid
Astrid Johanna märgib, et on üldiselt kaotustesse suhtunud kui õppetundidesse. Neid ta südamesse liialt ei võta – ei ole mõtetki. Ta teeb neist omad järeldused ja lihvib tänu õppetundidele ainult paremaks. „Pole ju mõtet minevikku taga nutma jääda. Oli, mis oli, loeb see, mis tuleb ja kuidas ma siis hakkama saan,“ räägib ta.
Kui ta kaotab, siis esmalt analüüsib, millest kaotus tulla võis. „Mõnikord annad endast 100% ja vastane lihtsalt on grammi võrra parem. Selliseid asju juhtub. Tuleb pea püsti hoida ja edasi töötada,“ möönab ta.
Kui oli väga ülekaalukas kaotus, siis sealt saab juba treeningalaseid muutusi teha, kas siis tehnilise, vastupidavuse või jõu poole pealt, oleneb mis vajaka jäi matšis.
Neli põhjust tegeleda poksiga
- Leiad omale väga mitmekülgse spordiala, kus töötab terve keha ja hea vorm tekib kiirelt.
- Saad mentaalselt tugevamaks. Teravdad oma keskendumisoskust, saad enesekindlamaks ja julgemaks.
- Leiad omale väga head sõbrad trennisaalist, kellel on sama missioon sinuga – saada ainult paremaks. Koos on alati lihtsam eesmärke saavutada kui üksi.
- Saad juurde enesekaitseoskuse ning oskad vajadusel kaitsta nii ennast kui teisi.
Astrid Johanna päev
Astrid Johanna tõuseb tavaliselt kell 6.45, teeb söögi endale ja elukaaslasele. Sõidab saali ja teeb oma esimese treeningu. Pärast seda annab eratreeninguid. Lõunal sõidab ta koju tagasi, puhkab ja sööb. Õhtupoole teeb oma teise treeningu ja olenevalt päevast annab kas grupitrenne veel või saab kohe koju tagasi minna. Õhtul valmistab taas söögi ja kui aega jääb, siis vaatab kas telekat või loeb raamatut ja heidab magama.
- Lemmiklugu ringi minekuks: Mefjus & Camo & Crooked – Sientelo
- Lemmiklugu trenni tegemiseks: Eminem – Till I collapse
- Lemmikraamat sõdalasele: “Bruce Lee” Matthew Polly
- Lemmikfilm: „Jääaeg“
- Lemmiktoit: Leib avokaado ja praemunaga
- Lemmik podcast: „The Joe Rogan Experience“
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?