AIBA võttis nimeks IBA

15. detsember 2021 | Uudised

AIBA võttis nimeks IBA ehk International Boxing Association, millega olid nõus kõik 107 liikmesföderatsiooni.

“AIBA erakorralise kongressi päevakorras, mis leidis aset 12. detsembril, oli muu hulgas rahvusvahelise alaliidu nime muutmine, kuna varasemat abreviatuuri saatis skandaalne ja halvustav minevik,” selgitas Eesti Poksiliidu peasekretär Jelena Kalbina Good Fightile.

“Olen meie 75. sünnipäeva tähistades uhke selle üle, kui kiiresti me sobitume tulevikku. Vaid aasta on möödas sellest, kui minust sai president. Koos oleme teinud reforme, mis poleks varem olnud võimalikud,” teatas pressiteates IBA president Umar Kremljov. “Me poleks suutnud seda üksi. Meid aitasid juhtivad sõltumatud eksperdid. Ja kõik see sai teoks tänu meie partneri Gazpromi abile.”

Professor Ulrich Haasi juhtimisel koostati raport AIBA reformiseks. Uue nimega organisatsiooni nõukogu liikmete arv väheneb 28 pealt 18 peale pärast valimisi 30. juunil. Kõiki kandidaate uuritakse väga põhjalikult.

ROK andis AIBA-le eelmisel nädalal soovituse viia läbi reforme ja laiendada tuluallikaid. Sel juhul võib ROK 2023. aastal kaotada poksi olümpiakeelu ja lubada poksi 2028. aasta olümpiale.

Professor Richard McLaren, kes tuvastas manipuleerimist 2016. aasta olümpia poksis, jälgis ka tänavust MM-i Belgradis ja teatas, et AIBA näitab soovi paremaks saada, kuigi probleeme oli endiselt.

“On möödunud vaid aasta, kui uueks presidendiks sai valitud Umar Kremljov, kuid aastaga on organisatsioon muutunud praeguseks väga põhjalikult. Kustutatud said kõik varasemad võlad, mis ohustasid organisatsiooni pankrotiga, parandatud on juhtimist organisatsiooni erinevatel tasemetel, toimub pidev suhtlemine rahvusvaheliste alaliitudega, sealhulgas ka alaliitude finantsiline toetamine,” sõnab Kalbina.

Kremljov külastas sel aastal rohkem kui 30 liikmesriiki. 32 liikmesriiki said AIBA-lt kokku abi 700 000 dollarit.

“Eesti Poksiliidu toetuse avaldus on IBA menetluses, kuid otsusest ei ole meid veel teavitatud. Alaliit küsis muuseas rahalist toetust suurejoonelise rahvusvahelise turniiri korraldamiseks, mis meelitaks meie pealinna hulgaliselt erinevate riikide parimaid poksijaid. Rahvusvaheliselt tugeva tasemega võistlus pakuks meie sportlastele ideaalseid võimalusi harjutamiseks oma kodu poksiringis ja publikule huvitavaid elamusi,” lausub Kalbina. “Soovime, et Eestis korraldatav võistlus muutuks traditsiooniliseks turniiriks ja leiaks oma kindla koha Euroopa Poksiföderatsiooni kalendris. Eesti Poksiliidul on nii tahet kui ka võimekust taolise turniiri korraldamiseks, puudu on vaid rahaline ressurss oma plaani realiseerimiseks.”

“Tallinn on ideaalne koht taoliste võistluste läbiviimiseks Euroopas. Meil on väga head transpordiühendused nii õhu-, mere- kui maaliinidel ning kõik saabumiskohad on vaid mõne minuti kaugusel kesklinnast. Pole vaja sõita 200-300 kilomeetrit lennujaamast võistluspaika, nagu on seda tihti juhtunud teiste riikide puhul. Lisaks on Tallinnal pakkuda hulgaliselt vaatamisväärsusi, alustades UNESCO pärandisse kantud vanalinnast ja lõpetades Kalamaja atmosfäärsete ja omanäoliste söögikohtade ja festivalidega. Jagub meil ka tipptasemel hotelle ja restorane eriti nõudlike väliskülaliste vastuvõtuks,” ütleb Jelena Kalbina.

Eelmisel nädalal avaldatud McLareni raportit võib lugeda SIIT.

Haasi raportit võib lugeda SIIT.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel