Fightlandi meedik Gunnar: me ei teeks seda tööd, kui see meile huvi ei pakuks

17. detsember 2018 | Fightland, Persoon

Keilas 8. detsembril peetud Fightlandil oli üheks meedikuks Gunnar Ränkel.

Fightlandist me küll eriti ei rääkinud, ta ei vastanud meie küsimusele, millises seisus oli Ringo Tipp peale nokauti (Gunnari kommentaar: meedikutel polnud pistmist matši lõpetamisega), aga muidu rääkis toredaid lugusid.

Millised on kõige tihedamad meedikute abi vajavad probleemid matšide ajal? 

Kõige tihedamateks probleemideks sellise ala iseärasusi arvestades on ikkagi ninaverejooksud ja kinnastest põhjustatud marrastused näopiirkonnas.

Milline on teie nähtud kõige julmema tulemusega matš?

Kui nüüd arvestada seda, et võitlussport on tavainimese jaoks selles mõistes ikkagi julm spordiala, siis meie peame seda niinimetatud julmust natuke teise nurga alt vaatama. Meie jaoks on see spordiala kaasakiskuv ning äärmiselt hasardi- ja adrenaliinirikas.

Kõige julmema tulemusega matš, mis kohe meelde tuleb, on üks võistlus, kus üks osapool lõi vastasele jalaga vastu lõugu peale seda, kui viimane oli istuli maas ja kohtunik oli matši juba peatanud.

On veel ka nii kaks aastat tagasi üks, kus võitleja sai selgroovigastuse ja viidi vaakummadratsiga EMO-sse. Õnneks oli meid tookord viis meedikut ja asi sujus kiirabi saabumiseni ideaalselt.

Sellega seoses sooviks rõhutada võitlejatele, et me näeme pidevalt neid paari vatitutiku ja kummikinnastega meedikut, kes haltuura korras üksinda meedikut mängivad, see ei ole aga päris selline varustus, mis peaks olema kaasas sellistel võitlustel. See on teie tervis, mis kannatab, kui õiget abi ei suudeta anda. Varustus, mida me suurematel võistlustel kaasas veame, maksab orienteeruvalt paar tuhat eurot.

Kuidas kahjustustest hoiduda? 

Võitleja saab ka ise palju kaasa aidata sellega, et enne matši teeb näonaha vaseliiniga kokku. See teeb naha pehmeks ja libedaks. Kasutasime seda viimasel Bad Bloodil. Nagu nägite, verejookse kulmudest seal ka polnud.

Kui suur võitlusspordifänn olete ise?

Siin võin täie tõsidusega öelda, et kuna olen tegelenud pikki aastaid maadlusega, siis on  võitlusspordialad mulle meeldinud juba varajasest noorusest. Aga kui rääkida nüüd antud aladest, siis peale seda, kui hakkasin tihedamalt Mirkko ja Kevini korraldatud võistlustel meedikuna viibima, õppisin nende alade iseärasusi ja reegleid, on läinud asjad nii hulluks, et ootan iga järgmist sellist üritust. Niisiis võin hetkeseisuga öelda, et olen suur fänn ja teatud mõttes ka toetaja, nagu kogu meie AndMar MedService’i kollektiiv. Me ei teeks seda tööd, kui see meile huvi ei pakuks.

Teie seni nähtud parim matš ja seda mitte teie abi vajamise pärast? 

On olnud palju täiesti hulluks ajavaid matše, aga 2015. aastal toimunud matš Max Vorovski ja Igor Ljapini vahel oli ikka täiesti uskumatu. See oli ehe näide sellest, kuidas valmisolek ja treenitus olid nii kõrgel tasemel, et Max taastus võitluse käigus umbes 1,5 minutiga ja võitis lõpuks nokaudiga.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel