Eesti esimene kung-fu komöödia „Nähtamatu võitlus“ valiti Šveitsis toimuva Locarno filmifestivali põhivõistlusprogrammi. Filmi võteteks aitasid näitlejaid võitlusstseenide jaoks ette valmistada Eesti Wushu Kungfu Föderatsiooni aupresident ja Euroopa Wushu Kungfu Föderatsiooni Meditsiinikomisjoni esimees Priit Kõrve koos enda perega.
Võitluskunte harrastav perekond
Kõrve perekond on Hiina võitluskunstide wushu ja kung-fu’ga tegelenud väga pikalt. „Mina alustasin 1989. aastal, minu abikaasa Aale 1999. aastast ja tütar Anete alates viiendast eluaastast,“ räägib Kõrve.
Mehe 22-aastase tütre nimel on tänaseks 20 medalit EU MV erinevates vanusekategooriates.
„Oleme korraldanud mitmeid rahvusvahelisi võitluseid, lisaks ka 2011. ja 2012 Euroopa meistrivõistluseid. Meie õpilased on toonud Eestile ohtralt medalikohti Euroopa meistrivõistlustelt,“ selgitab Kõrve põhjuseid, miks ilmselt valiti just tema pere filmimeeskonda abistama.
Ainsaks väljakutseks aeg
Näitlejatega koostöötamisel jätkub Kõrvel vaid kiidusõnu: „Nad on head õppijad, harjunud jäljendama ja rollidesse sisse elama. Tänu sellele on õpiprotsess palju lihtsam,“ räägib ta.
Kõrve tõdeb, et väljakutsuvaks pooleks oli ajakava, kus oli vaja leida kõigile sobivaid aegasid ühisteks treeninguteks. „Näitlejatel on tavaliselt mitu projekti käsil ja seetõttu on sobivaid aegu leida paras väljakutse,“ lisab mees.
Kuna filmivõtete ajal kestsid koroonapiirangud, mis mõjutasid ka manuaalteraapia ja kiropraktika valdkonda, kus Kõrve tööalaselt tegutseb, sai ta keerulisel ajal head vaheldust – positiivsed emotsioonid ja enda teadmistele uue väljundi leidmine.
„Kuna filmi idee oli juba alguses komöödia võtmes, siis otsisime näitlejate ettevalmistuses samuti humoorikaid kohti võitlus stseene silmas pidades. Kurva meeleoluga ei lõpetanud me ühtegi kohtumist,“ meenutab ta.
Võitluskunstid päris elus vs filmides
„Nähtamatu võitlus“ on Eesti esimene Hiina võitluskunsti film komöödia võtmes. Kaasa löövad on tuntud ja kogenud näitlejad.
Millised on aga Kõrve pere lemmikud kung-fu filmid?
„Kõige rohkem oleme vaadanud „Kung Fu Hustle’it“. See on hea huumoriga tehtud film – saab palju kordi vaadata ja hingest naerda,“ räägib mees.
Kung-fu ja teised võitlusstseenidega filmid jäävad tema sõnul reaalsest elust siiski üpris kaugele. „Enamus filme on tehtud arvutite ja eriefektide abiga. Reaalses elus ja võitluses ei võta keegi selliseid asendeid sisse ega tee enne võitlust selliseid visuaalseid ilunumbreid nagu filmides. Päriselus on parim võitlus see, mis jääb üldse ära. Kui võitlus peakski toimuma, siis on parim variant – mida lühem, seda parem. Esimese 10 sekundiga peab lahendus olema käes. Eraldiseisvalt tuleb käsitleda võistlusi, kus sõltub palju etteantud reeglitest,“ ütleb Kõrve lõpetuseks.
- Priit Kõrve on Eesti Wushu Kungfu Föderatsiooni aupresident, füsioterapeut, manuaalterapeut ja kiropraktik, kes on töötanud taastusravi valdkonnas üle 20 aasta ning 17 aastat õpetanud esmaabiandjaid, andnud meditsiini ja sporti puudutavaid loenguid.
- Rohkem infot leiab Terveselg.ee.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?