Artjom Savitski sattus esimest korda poksitrenni tänu Monika Kuzminale, kes muusikut endaga koos Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemiasse tai poksi eratrenni kaasa kutsus. Artjom sõnab, et juba esimesel korral mõjus poksimine talle rahustavalt ning andis justkui uue hingamise – peale trenni oli tunne, et jõuaks kasvõi mägesid vallutada.
Peale trenni oli tunne, et jõuaks kasvõi mägesid vallutada!
Artjom meenutab, et juba tol ajal paelus teda võitluskunst, aga ei tekkinud kuidagi võimalust seda proovida. Kui talle pakuti koostöös Monika Kuzminaga taipoksi trenni minna, haaras Artjom võimalusest kohe kinni. „Läksin suure elevuse ja rõõmuga seda proovima. Kuna taipoks juba esimesest korrast peale mulle väga meeldis, jäingi regulaarseks külastajaks. Hiljem avastasin, et selline mänguline trenn sobib mulle tunduvalt rohkem kui näiteks jõusaal,“ räägib muusik ja lisab, et taipoks avas tema jaoks silmad. „Mõistsin, et ma ei nautinud üldse jõusaalis käimist, vaid tegin seda kohustuse pärast. Tunnen, et peale selle, et trennis füüsilist keha arendad, peaks sport sulle ka vaimselt hästi mõjuma. Jõusaal mulle aga vaimselt hästi ei mõjunud. Poks on minu jaoks mänguline ja huvitav spordiala, mis ühtlasi mõjub väga rahustavalt. Kõik pinged, mis päeva jooksul on tekkinud, suudab poks suurepäraselt ära maandada,“ räägib ta.
Artjom sõnab, et kui spordiala tema jaoks piisavalt huvitav ei ole, siis üsna pea tüdineb ta trennist ära ja ei viitsi seal enam käia. Poksis saab aga lõpmatult erinevaid kombinatsioone õppida, see ei ole rutiinne ja korduv tegevus. „Mingil määral on poks ka loominguline ala – pead jälgima oma partnerit, et kuidas ta käitub ja vastavalt sellele ka ise käituma. See on minu jaoks huvitav. Teine põhjus, miks mulle poks meeldib, on see, et tunnen reaalselt, kuidas see minu vaimsele tasakaalule mõjub. Eriti siis kui on pingelised ajad. Treening, kus annad endast aeroobselt kõik ja lõpetad täiesti higisena, tasakaalustab väga hästi tööga seonduvat stressi, pingeid ja ravib mingil määral ka depressiooni. Isegi kui ei ole suurt stressi, siis ikkagi peale igat trenni tunned ennast hästi ja rõõmsalt – see annab justkui uue hingamise ja rohkem energiat. Kui poksides kulutadki energia ära, siis peale igat trenni tunned, et jõuad rohkem asju ära teha kui enne,“ lausub muusik.
Treening, kus annad endast aeroobselt kõik ja lõpetad täiesti higisena, tasakaalustab väga hästi tööga seonduvat stressi, pingeid ja ravib mingil määral ka depressiooni.
Treening, kus annad endast aeroobselt kõik ja lõpetad täiesti higisena, tasakaalustab väga hästi tööga seonduvat stressi, pingeid ja ravib mingil määral ka depressiooni.
Artjom hakkas lisaks poksile hiljuti ka padelit mängima ja sõnab, et talle väga meeldivad mängulised spordialad, kus ei ole tuima kangi tõstmist, vaid saab joosta, strateegiat arendada ja mõelda. „Mulle endale poksitrenn väga meeldib ja soovitaksin seda ka teistel proovida. Kui inimesed kardavad, et poks on vägivaldne ala, siis ma ei käi seal üldse selle eesmärgiga, et ennast vägivaldselt välja elada, vaid mulle meeldib, kuidas see võhmale võtab. Siinkohal lisan, et näiteks sparrida mulle üldse ei meeldi. Mul tekib vaimne blokk, kui pean kedagi lööma ja pigem väldin seda. Kuigi vahel on huvitav arendada või aru saada, kuidas sa oma vastast loed ja oskad tema löökide eest ära põigata,“ sõnab ta.
Kui inimesed kardavad, et poks on vägivaldne ala, siis ma ei käi seal üldse selle eesmärgiga, et ennast vägivaldselt välja elada, vaid mulle meeldib, kuidas see võhmale võtab.
4 põhjust, miks Artjom soovitab poksitrenni minna:
- „Kuigi trenn on hästi intensiivne ja peaks justkui energiat ära võtma, siis peale seda on veel võimsam tunne sees ja elujanu tuleb tagasi. Oled motiveeritum ja poksimine annab energiat tegutsemiseks,“ sõnab Artjom.
- „Poksimine on väga hea trenn kui soovid kaalust alla võtta. Seal on raske viilida ja distsipliin on esimesel kohal. Mingil hetkel sa ei saagi aru, kui palju kaloreid tegelikult põletad,“ räägib muusik.
- Artjomi sõnul võiks iga inimene teada põhilisi enesekaitse võtteid, kui keegi peaks teda ründama.
- Artjom leiab, et poksitrenniga saab maandada elu ja tööga seotud pingeid. „See on suurepärane stressimaandaja – selleks ei ole vaja alkoholi, vaid suundu hoopis poksitrenni,“ soovitab ta.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?