Kirjastus Tänapäev on andnud välja Tyson Fury autobiograafia “Maski taga”, kus Tyson Luke Fury tunnistab ausalt, et nagu ka kõigil inimestel maailmas, on ka temal vigu. Raskekaallu poksitšempionil on probleeme vaimse tervisega, kannatades obsessiiv-kompulsiivse häire all. Raamatu kirjutamise eesmärk on anda kõigile lootust – paistku olukord kui tahes sünge, siiski leidub sealt väljapääs!
“Kui ma veel poksin, ja ka pärast seda, loodan jääda lootuse majakaks teiste jaoks, et neil võiksid olla nende “Wilderi-hetked” – kasvõi voodist üles tõusmine, et taas maailmaga silmitsi seista, või kui nad näevad oma elus mõnd uut sihti, nagu üks tüüp, kes saatis mulle foto endast, kus kaalus üle 120 kilo, ja siis hilisema pildi, kus ta oli 50 kilo alla võtnud. Selliste probleemide ületamine pole sugugi lihtne, ning kõik, kes kannatavad, avastavad end ainulaadsest olukorrast; mis töötab ühe inimese jaoks, ei pruugi töötada teise jaoks. Kuid alati tasub loota, et sa suudad oma elu muuta, ja minu elu on selle tunnistuseks,” kirjutab Fury oma raamatus.
“Minu pääsetee oli põlvili langeda ja Jumalat appi hüüda, kuna ei paistnud olevad midagi muud, mis vabastaks mind tollasest meeleheitest. Ta vastas mu palvele. Mul oli tunne, et mu õlgadelt langes koorem, ja Jumal otsustas, et mu poksiteel saab olema veel üks peatükk. Lõpetasin joomise ja pidutsemise, asusin koostööle uue treeneri Ben Davisoniga, ja alustasin pikka teekonda, et saada taas selleks poksijaks, kelleks uskusin saavat, ja ka selleks inimeseks, kes teadsin end olevat – või peaksin olema. Leppisin ära depressiooni ja ärevusega, mis mind piinasid, ja kõik mu ümber märkasid seda erinevust, kui kuude möödudes üha tugevamaks sain. Mu abielu muutus taas normaalseks ja sain olla see, kes ma tegelikult olen,” sõnab Fury. “Ma tahan, et kõik teaksid – kui mina suutsin selle lahingu võita, siis seda suudad sinagi, kui otsid abi. Nende pereliikmete puhul, kes kannatavad, kui neile kallis inimene käitub ebanormaalsel viisil, jääb mul üle vaid loota, et nemadki ei anna alla, just nagu Paris jäi minu kõrvale. Paistku olukord kui tahes sünge, siiski leidub sealt väljapääs; ma tean, et võid end avastada pimeduse keskelt, kuid ma tean ka, et alati leidub mõni valguskiir ja lootus säilib, mina olen selle kohta hea näide. Teen palju vigu, nagu kõik teisedki, kuid ma võitlen edasi ja oskan elu väärtustada rohkem kui kunagi varem.”
GoodFight avaldab Fury raamatust kuus inspireerivat mõtet.
- Olen aru saanud, et pean iseendaks jääma, juhtugu mis tahes.
- Kui mina, üle kahemeetrine raskekaalutšempion, suutsin teistelt abi küsida, suudate teiegi.
- Me kõik oleme erinevad ja meid tuleks kohelda kui indiviide.
- Vaimne tervis on vaikne tapja, sellest tuleb rohkem avalikult rääkida.
- Usk on mulle tugisambaks jäänud kogu eluks ja see mängis ülitähtsat rolli ka vaimse tervise pärast peetud lahingus.
- Vaimse tervise osas toimuvad pidevad arengud, sest üha enam inimesi leiab julgust tunnistada oma tõelisi läbielamisi ja ka valitsused suhtuvad sellesse teemasse aina tõsisemalt. Kui mina saan selles avalikus arutelus mingitki rolli mängida ja aidata kasvõi ühel inimesel oma eluteed muuta, tähendaks see mulle rohkem kui ükski poksikinnastega saavutatud võit.
Tyson Fury toorelt ausa autobiograafia “Maski taga” saab tellida kirjastuse Tänapäev e-poest!
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?