Raadio 2 saates “R2 Pulss” tegi saatejuht Taavi Libe intervjuu võitlusspordi tippsündmuse The League’i korraldaja Kevin Renno ja poksija Astrid Johanna Grentsiga. Kevin selgitas, et sündmuse raames on võimalik soetada Ukraina toetuseks Rahupilet. „See on vähim, mida iga sündmuse korraldaja enda poolt pakkuda saab,“ arvas ta.
The League’il astub ringi ka Ukraina poksija
Lisaks sellele astub The League’il ringi ka Ukraina poksija. Tegemist on MMA võitlejaga, kes tuli Eestisse 23. veebruariks üritusele nimega Xplosion. Paraku päev hiljem ründas Venemaa Ukrainat ning sportlane tagasi ei pääsenudki. Kevin sõnas, et poksija on siiani siin ja üritab oma kohta leida, jätkab treeningutega ja soovib The League’il osaleda.
„Ma ei kujuta ettegi, kui peaksin oma koduriigist nii kaugel olema ja teleka vahendusel vaatama, mis enda koduriigis toimumas on. Kindlasti on see talle äärmiselt raske, aga usun, et võitlusspordi kaudu suudab ta oma emotsioone taltsutada ja ennast välja elada,“ usub Kevin.
Midagi uut Eesti poksimaastikul
Kevin selgitas ka, mis on The League – see on võitlusspordi võitlus, kus pannakse välja erinevaid stiile, peamisteks tai poks ja kikkpoks, kuid näha saab ka MMA reeglite võistlusi.
Üks huvitav asi, mida varem Eestis pole olnud, on matš, mis toimub tai poksi reeglite järgi, aga MMA kinnastega, mis annab võistlusele särtsu juurde, kuna iga löök võib matši lõpetada. MMA kindad on kaks korda väiksemad kui poksikindad.
Kokku toimub 16 matši. Uksed avatakse kell 18, siis algab Undercard, mis koosneb neljast matšist, kus on noored Eesti koondise võitlejad, vanuses 15, 16 ja 17, vastu tulevad Gruusia koondise võitlejad. Kevin kiidab, et nii Eesti kui Gruusia poisid on tugevad.
Sündmuse põhikava algab kell 19 õhtul, kus on lisaks 12 täisprofimatši, kus on nii MMA, tai poks, kikkpoks ja tai poksi reeglitega matš MMA kinnastega.
Üles astub ka Astrid Johanna, kelle vastane on šveitslanna Zoe Neuschwander. „Paberil tundub tugev võitleja, 11 võitu ja 4 kaotust, kui ma õigesti mäletan. Ma arvan, et kindlasti tuleb väga hea matš!“ ootab Astrid Johanna. Tal endal on profiringis 6 võitu ja üks kaotus.
Astrid meenutas, et jõudis poksini, kui otsis trenni, kuhu minna ning nägi internetis baaskursuse reklaami. Toona oli trennis vähe neiusid, nüüd märksa rohkem.
Kui trenn tekitas huvi…
Kevad on käes, koroonapiirangud maas ja paljud lapsevanemad mõtlevad panna lapsed trenni. Kevin kirjeldab, et trenniga alustades hakatakse kindlasti juba kohe tegema lööke. Alguses peegli ees, hiljem vaikselt paarilise käte pihta käes. Reaalne kontakt tuleb alles siis, kui on piisavalt oskusi, kaitsmed peal ning tehakse paarilisega sõbralikult sparringut.
Kevin rahustas, et vigastusi ei pea kartma – neid tuleb ette väga harva. Võitluskunsti trennis õpitakse ennast kaitsma ja ükski löök trennis ei tohiks üllatusena tulla.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?