IMMAF jagas auhindu, üks tuli Eestisse

14. detsember 2020 | Uudised

Sportliku vabavõitluse rahvusvaheline alaliit IMMAF tunnustas Eesti MMA Liidu tööd ühiskondlikku mõju auhinnaga (Social Impact Award).

Eesti alaliidu juhatuse liikme Ott Tõnissaare sõnutsi tuli see telefonikõne talle suure üllatusena, aga kui korraks aeg maha võtta ja proovida endi tegemisi eemalt vaadata, siis on just nagu põhjust küll.

Oluline osa tunnustusest tuli tänu silmnähtavatele edusammudele laste- ja noortespordi suunal – asi, mis mitmetes suurriikides veel väga levinud ei ole. “Kui U18 klass oli Eesti meistrivõistlustel esindatud juba varasematel aastatel, siis praeguseks on meie liikmesklubides jõudsalt kasvamas ka nooremate grupid. Nii lisasimegi detsembri alguses toimunud meistrivõistlustele esmakordselt U14 ja U16 vanuseklassid,” kommenteerib Tõnissaar värskeimaid arenguid.

Eesti meistrivõistlused on muidugi jäämäe tipp. Kõik algab ikka sellest, kuidas lapsed ja noored spordiklubides vastu võetakse ning millised näevad välja nende igapäevased treeningud. Kuna spordiala on traditsioonilisemate aladega võrreldes noor, siis on palju treenerite endi kätes: kuidas treeninguid planeerida ja millisena ehitada üles noorte teekond alates trenni tulekust kuni võistlusspordini.

IMMAF-i huviorbiidile jõudis ka noorte vabavõitlejate suvine spordilaager Madsal, kus eestlastel olid külas Soome vabavõitlejad. “Lisaks sportlikule sisule sai sealt erilist tähelepanu meie laagrites kehtiv nutiseadmetekeeld, mis mitmete teiste riikide vaatenurgast tundus lausa võimatuna näiva ülesanne,” jätkab Tõnissaar loetelu. Kuigi põhjanaabritega tehakse koostööd juba aegade algusest saati, siis septembris korraldati Tallinnas esmakordselt ühine võistlus Vabaring 13, kus oma kogemusi jagas eestastega ka nende kohtunike pealik ja koolitaja, omal alal rahvusvaheliselt tunnustatud tegija Mikko Aaltonen.

“Kaasa aitas ka see, et kuigi me täna ei ole veel Eesti Olümpiakomitee liikmete hulgas, siis on meie alaliidus erinevate organisatoorsete osade töö hea: toimiv võistlussüsteem ja suund ühtsete võistlusreeglite kasutamisele, koolitatud kohtunikud, toimiv meditsiinisüsteem ning arusaamine spordiala ühtse “väljanägemise” olulisusest. Samuti oleme rahvusvahelistel tiitlivõistlustel väga edukalt esinenud,” võttis Tõnissaar tehtu kokku.

IMMAF-i aasta parimatele jagati auhindu kokku 12 kategoorias, neist neli sportlike saavutuste eest ja kaheksa seoses organisatoorsete tegevustega. Michelle Montague võttis kaks auhinda: parim naisvõitleja ja esitus.

IMMAF-i tänane eesmärk number üks on viia sportlik vabavõitlus üldtunnustatud spordialade hulka ning jõuda välja olümpiamängudele.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel