AGA MIKS? Miks sportlased võitlusõhtul Yakuza Fight ringi astusid?

13. mai 2024 | Uudised, Yakuza Fight

16. märtsil toimus Rakvere Spordikeskuses pika pausi järel võitlusõhtu Yakuza Fight 6 NEW ERA, kus ringi astusid nimekad poksijad Eestist ja välismaalt. Sportlased tõid võitluskaartidel välja, miks nad võitlusõhtul võitlusse asusid.

Järgmine võitlusõhtu Yakuza Fight 7 CONTENDERS leiab aset 12. oktoobril esmakordselt Kalevi Spordihallis.

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Poks on ala, mis on justkui ka vereringes sees

Esimene võitlusõhtu Yakuza Fight toimus Tapal ja kavas oli ainult olümpiapoks. Eesti Poksiliidu juhatuse liige, hinnatud poksikohtunik nii Eestis kui ka välismaal ning võitlusõhtu Yakuza Fight üks peakorraldajatest Jakov Peterson meenutas Goodfight`ile antud intervjuus, et sündmusel oli väga palju pealtvaatajaid ning see läks publikule peale. Peale esimest võitlusõhtut otsustati, et sellega liigutakse edasi Rakverre, mis saigi mitmeks aastaks nii-öelda kodupaigaks Yakuza Fight`ile. Üsna ruttu kasvas võitlusõhtu rahvusvaheliseks suureks sündmuseks, kuhu olid kaasatud ka maailma tippu kuuluvad, näiteks profipoksija Robert Helenius Soomest ja veel mitmeid välismaa häid sportlaseid.

Üsna ruttu kasvas võitlusõhtu rahvusvaheliseks suureks sündmuseks, kuhu olid kaasatud ka maailma tippu kuuluvad, näiteks profipoksija Robert Helenius.

Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Peterson tõdes, et tema hea koostööpartner ja natukene ka vaimne mentor mainis talle, et poks on selline ala, mis on kuigivõrd seotud ka DNA´ga, ehk on justkui vereringes sees. Ta leidis, et ilmselt see ongi nii, sest need perioodid, kus paus pikaks venib, kus ta ei käi võistlustel ega saa midagi kas poksi või võitlusspordiala heaks teha, tekivad tal sisse ärevus, rahutus ja igavus. „Mul on tunne justkui ei tee ma õiget asja ja midagi on puudu. Mõne jaoks on puhkus mere äärde minek või päikese võtmine, minu jaoks on selliseks restardiks ja lõõgastuseks see, kui saad osa mingist võistlusest või selle jaoks midagi korraldada,“ lausus ta ja lisas, et niimoodi kujunes välja ka Yakuza Fight taassünd, ehk Yakuza Fight 6 NEW ERA, mida ta pärast 5-aastast pausi sellel aastal koos uute partneritega korraldas.

Võitlejad said alles kaalumisel teada, kelle vastu nad ringis läksid

Yakuza Fight võitlusõhtu muutis märtsikuus põnevaks asjaolu, et kui tavaliselt saavad sportlased varakult valmistuda ette oponendiga kohtumiseks ja proovida läbi võitluse kulgu, siis seekord said võitlejad alles kaalumisel teada, kelle vastu nad ringis läksid. “Nii oli võitlejatel ainult üks päev läbi mõtlemaks võitluse käigud, mis muutis selle raskemaks. Kaalukategooriad -71 ja -80 on kõige ohtlikumad, sest nendes on olemas nii kergkaallaste kiirus kui ka raskekaallaste jõud,” selgitas sündmuse teine korraldaja Andrei Senek.

Kui tavaliselt saavad sportlased varakult valmistuda ette oponendiga kohtumiseks ja proovida läbi võitluse kulgu, siis seekord said võitlejad alles kaalumisel teada, kelle vastu nad ringis läksid.

Andrei Senek. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Eestis pole regulaarset platvormi ega ringi, kus võitlejad saaksid regulaarselt ja võrdselt võidelda ning teenida

Võitlusõhtu kolmas korraldaja Jan Lipinski lausus  et spordisündmuste edendamine on tal juba pikemat aega meeles mõlkunud. Ta on varasemalt käinud mõnel Yakuza Fight turniiril ja need meeldisid mehele väga. Lipinski tõi välja, et Eestis pole regulaarset platvormi ega ringi, kus võitlejad saaksid regulaarselt ja võrdselt võidelda ning teenida. „Kõik kampaaniad pakuvad komplektvõitlusi, kus võitlejad teavad, kellega nad võitlevad ning neil on fikseeritud tasu, mis ei ole võrdne või ei kajasta võitlejate pingutusi. Uue tulijana sellistes professionaalsetes sündmustes osaleda ning seda eriti kõvemate võitlejate vastu, on võimatu. Yakuza Fighti eesmärk on seda muuta.”

Eestis pole regulaarset platvormi ega ringi, kus võitlejad saaksid regulaarselt ja võrdselt võidelda ning teenida.

Kes astusid Yakuza Fight 6 NEW ERA võitlusõhtul ringi?

Nelja mehe turniiril kaalukategoroias kuni 71 kg astusid võitlusse Allan Volosatõh, Markus Mittal, Ukrainat esindav Bohdan Oliinyk ja Tymur Didiaiev, kes on samuti Ukrainast. Kuni 80 kg astusid ringi Hendrik Themas, kes on osalenud kõikidel Yakuza Fight võitlusõhtutel, Dmitri Salamatin, Marko Šults ja Lätist Raimonds Aukštikalnis.

Lisaks kohtus ringis Sigrid Kapanen Tšehhist pärit Tereza Dvořákovága.

Märtsikuus lahkusid võitjatena ja 4000 euro võrra rikkamana Allan Volosatõh ja Raimonds Aukštikalnis. Allan ütles peale võidumatši GoodFight’ile antud intervjuus, et võidurahaga plaanib ta ära maksta kõik võlad.

Raimonds lubas naisele uue köögimööbli osta.

Sigrid Kapanen vs Tereza Dvořáková matši võitis lisaraundiga 2-1 Sigrid Kapanen.

Miks sportlased võitlusõhtul ringi astusid?

Hea võimalus saada juurde kogemust ja paremaks võitlejaks

11-aastaselt poksimisega tegelema hakanud Allan Volosatõh sõnas võitluskaardil, et võitlusõhtu annab hea võimaluse saada juurde kogemust nelja mehe turniiril ning saada paremaks võitlejaks.

Allan Volosatõh. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Tõestus endale ja kogu maailmale, et kõik inimesed on võrdsed

Tšehhis elav ja Ukrainat esindav Tymur Didiaiev lausus võitluskaardil, et soovib Yakuza Fight`il tõestada endale ja kogu maailmale, et kõik inimesed on võrdsed. Ka soovis ta võitlusõhtul veenduda oma vastupidavuses ja vaimus.

Tymur Didiaiev. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Soov heisata oma riigi lipp

Eestis elav ja Ukrainat esindav Bohdan Oliinyk alustas poksimisega 16-aastaselt. „See on hea võimalus heisata oma riigi lipp,“ sõnas ta võitluskaardil selle kohta, mida Yakuza Fight võitlusõhtu tema jaoks tähendab.

Bohdan Oliinyk. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Võimalus ennast tõestada

Treener Kristo Männistu käe all treeniv Markus Mittal tõi võitluskaardil välja, et võitlusõhtu Yakuza Fight on hea võimalus ennast tõestada.

Tymur Didiaiev vs Markus Mittal. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Soov näidata oma oskuseid

Marko Šults valmistus võitlusõhtuks treenimisel kõigeks ja kõigiks ning keskendus enda tugevustele. “Keskendun ettevalmistustele. Tuleb, kes tuleb,” leidis ta vastase kohta. Šults lisas, et Yakuza Fight`il soovis ta näidata oma oskuseid ja saada paremaks võitlejaks.

Marko Šults vs Raimonds Aukstikalnis. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Õnnele lootma jääda ei tasu

Hendrik Themas ütles, et võitlusspordiõhtul ta vastaste puhul õnnele lootma ei jää – valmis peab olema kõigeks. “Enda valmisolek on alati prioriteet,” rääkis ta. Themas tõi oma tugevusena välja järjepidevuse – ta treenib aasta läbi. Ta tõdes, et võitlusõhtuga on tal eelnevalt olnud ainult head kogemused ja fännid, kes elavad kaasa.

Dmitry Salamatin vs Hendrik Themas. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

See on elustiil

Raimonds Aukštikalnis sõnas võitluskaardil, et iga võitlus on tema jaoks oluline. „See on elustiil. Minu jaoks on iga võit nagu uus saavutus.“

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Soov näidata oma oskuseid ja võita

Dmitri Salamatin lausus, et tal on hea meel osaleda Yakuza Fight võitlusõhtul. „Valmistun koos oma tiimiga ette. Minu meesonnakaaslased on Muay Thai maailmameistrid ja see annab mulle palju kogemust. Keskendun liikumisele ja löömisele. Tahan näidata oma oskuseid ja loomulikult võita.“

Dmitri Salamatin. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Yakuza Fight pakkus väljakutset

Yakuza Fight võitlusõhtul astus ringi ka tai, kikk- ja klassikalises poksis meistritiitli oma nimele kirjutanud Sigrid Kapanen. Kapanen lausus, et tema eesmärgiks on võidelda sellel aastal nii palju kui võimalik. Võitlusõhtu oli tema selle aasta esimene profimatš. Kapaneni vastaseks oli Tšehhist pärit Tereza Dvořáková, kes rääkis, et Yakuza Fight pakkus talle väljakutset ja kogemust.

VAATA KÕIKI MATŠE JA INTERVJUUSID!

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel