Foto: Raju

21. septembril toimub Kalevi Spordihallis Raju 16

27. juuni 2024 | Uudised

21. septembril toimub Kalevi Spordihallis Raju 16. Võitluskaardil on 5 profimatši ja 5 amatöörmatši. Puuri astuvad juba tuttavad rahva lemmikud kui ka uued üllatajad.

Tutvu Raju 16 profivõitlejatega:

Siht jõuda vabavõitluse profispordi tippu

Raju profikaardi ankrumees Maikel Astur (28) pidas oma eelmise matši kahekordse Poola meistri ja brasiilia jiu-jitsu lilla vöö vastu. Astur tõrjus 10 mahaviimiskatset 13st, kaitses ära kokku 3 min ja 49 sekundit kestnud kaks ohtlikku alistusüritust ning oli sunnitud maasvõitluses allasendites hakkama saama kokku 1 min ja 40 sekundit. Astur, kes tutvustas kogu ülejäänud matši vastasele löögikunsti võlu ja valu, võitis matši kohtunike ühehäälse otsusega. Nüüd on asi kindel – rahvusvahelise tasemega kikkpoksijast on saanud vabavõitleja! Võimsa sisenemislooga “Eestlane olen ja eestlaseks jään” Tallinna võitleja on karismaatiline rahva lemmik, kes on ühteaegu nii enesekindel showmees kui ka tagasihoidlik tööloom – Astur on mees, kelle selja taha koondub aina rohkem ja rohkem inimesi, et toetada teda eesmärgi suunas võitlemisel: “Minu siht on jõuda vabavõitluse profispordi tippu!”

Maikel Astur

Võime tugevatest tabamustest kiiresti taastuda

Edward Walls (29) kukutab vastaseid ühe löögiga põrandale kus ja kuidas vaja – kaks on läinud jalalöögist pähe, üks lähidistantsi löögivahetuses vasakhaagiga ja veel üks mahaviimist kaitstes parema haagiga. Wallsil endal on samal ajal erakordne võime tugevatest tabamustest kiiresti taastuda – kuigi põhjanaaber on ka ise matšides aeg-ajalt põrandale sattunud, ei ole tal kaotuste nimekirjas mitte ühtegi nokauti. Tegemist on Raju 16 kaardi kõige kogenuma võitlejaga – 11 aasta jooksul 21 profimatši, peamiselt Soome liigas CAGE ja Euroopa ühes suurimas sarjas CAGE WARRIORS. Eestlastest on Walls kohtunud 2015. aastal Kaupo Kokamägiga – amatöörmatš, mille Kokamägi võitis kohtunike otsusega; ja 2020. aastal Sten Saaremäega – profimatš, mille võitis kohtunike otsusega Walls.

Edward Walls

“Rajul sai see kõik alguse ja Rajuga peab see ka lõppema!”

Dmitri Ivanov (41) on raske käe ja raske jalaga emotsionaalne võitleja, mis on äärmiselt plahvatusohtlik kombinatsioon. Kinnitust sellele leiab ka tema rekordist – kuuest võidust viis on võetud nokaudiga. Läbi kogu Raju ajaloo on Ivanovi matšid olnud kindlasti oodatuimate hulgas, sest teravate elamuste pakkumisega Tartumaalt pärit võitleja just tagasi ei hoia. Oma eelmise matši pidas Ivanov 2020. aastal sarjas The League, kus saatis juba esimeses raundis põrandale Bellatori võitleja. Mitmed nägid tolles matšis favoriidina vastast, kuid nii see juba Ivanoviga on – tema vastu panustamine on üks ülimalt riskantne tegevus.

Dmitri Ivanov

Puuriuks sulgub ja enam pole mitte midagi nii chill…

Treenimata silmale tundub Raigo Kutsar (33) üks tore ja sõbralik mees, mida ta ka on – kuni hetkeni, kui ta seda enam ei ole. Kergel sammul A-Rühma loo “Supercool” taktis puuri sisenev Kutsar annab nukke nii vahekohtunikule kui ka vastasele, kõik on chill. Puuriuks sulgub, Tallinnast pärit vägilane liigub enesekindlalt võitlusasendisse … ja enam ei ole mitte midagi chill! 17 sekundit hiljem on vastane teadvusetult puuripõrandal, sest karujõuga Kutsari tagumine sirge tabas otsustavalt vastase lõuga. Murdosa sekund hiljem jätab ta aga jätkulöögid tegemata, sest saab aru, et vastane on mängust väljas ja hetkega on kõik jälle chill – ning publik kiirest ja jõulisest nokaudist ekstaasis. See on Raigo Kutsar – profina 2 nokaudiga võitu ning amatöörides maailmakarikavõistluste pronks (IMMAF).

Raigo Kutsar

Energia, mis asub juba enne matši algust vastast lämmatama

Madis Mäeste (35) on väga intensiivne karakter. “Viikingite Marsi” saatel enesekindlalt, kapuuts silmini peas, puuri jalutavast Mäestest õhkub energiat, mis asub vastast lämmatama juba enne matši algust. Ei ole palju võitlejaid, kellel tuleks pähe keset matši vastasega staredown’i teha – aga seda Pärnust pärit võitleja oma eelmises profimatšis tegi! Kõik see kandub üle ka Mäeste võitlusstiili – jõuline surve ning liikumissuund ainult edasi, vastasele peale. Kui ta peaks selle käigus lähidistantsi sisse jalutama, ei pelga ta ka seal tekkivaid löögivahetusi. Ja nagu juba puuri jalutamine tunda andis, on selle mehe lemmik viis matši lõpetamiseks erinevad kägistused – täpselt nii tuli ka võit tema esimeses profimatšis.

Madis Mäeste

Kõikidele eelpool nimetatud võitlejatele astuvad vastu sportlased välismaalt.

Henri Must vs Randel Uibo

RAJU 16 kaardi ainsas Eesti vs Eesti matšis astuvad vastamisi Tallinna võitleja Henri Must (19) ja Pärnu sportlane Randel Uibo (25). Anatolii Chornobaile Raju 15 võistlusel kohtunike otsusega kaotanud Must, kelle ettevalmistusperiood jäi tol korral mõnevõrra lühikeseks ning sai viimasel hetkel räsitud ka haigestumisega, võtab Raju 16 võistlusel taaskord ette väga tugeva vastase. Randel Uibo on MMA valitsev Eesti meister (-77,1 kg), kelle juured on maadluses – Uibol on maadluses erinevate stiilide ja vanuseklasside peale kokku 19 Eesti meistritiitlit, millest 5 on välja võideldud täiskasvanute arvestuses. Oma eelmise matši pidas Uibo möödunud aasta septembris võistlusel Xplosion Fight Series, kus pidi peale domineerivat matši algust siiski alistusega alla vanduma Soome võitlejale Joonas Rintalale.

Henri Must vs Randel Uibo

Raju 15 näitas, et Henri Must suudab pidada ilma alla andmata väga raskeid lahinguid. Randel Uibo on kogenud võitlussportlane ja on kindel, et lahing Uiboga ei saa olema grammigi kergem.

Ron-Andro Selter vs Gianmarco Cinque

Ron-Andro Selter (18) on noorte maailmameistrivõistluste pronks (U18: 2022). Matše on tartlane pidanud 46 – neist noorteklassis 36 (30 võitu ja 6 kaotust) ning täiskasvanutes 10 (9 võitu ja 1 kaotus). 11-aastaselt vabavõitluse treeningutega alustanud mehel on tiitleid veelgi: 4 x Eesti meister, 2 x Baltimaade meister, Iirimaa meister ja Leedu meister. Kuigi suurem osa Selteri võitudest on tulnud läbi tugeva ja tehnilise maadluse ja alistuste, on võitude rivis ka nokaute, mis tulnud täpsetest tabamustest nii kehasse kui ka pähe.

Ron-Andro Selter vs Gianmarco Cinque

Gianmarco Cinque (19) alustas võistlemisega 2023. aasta suvel, kuid on selle aja jooksul pidanud juba 5 matši (4 võitu – nokaut, alistus ja 2 kohtunike otsust; 1 kaotus – kohtunike otsus). Cinque on puuris väga enesekindel võitleja, kelle trumbiks on kiired vahetused löömisest maadlusesse ja maadlusest löömisesse. Itaallane naudib võitlemist täiel rinnal ning tema eesmärk on jõuda välja profisporti.

Võit kogenuma Selteri üle oleks Itaalia esindajale väga magusaks saagiks ja oluliseks sammuks karjääris edasi. Selteril, kes vahetult peale eelmisel Rajul saadud kaotust naases kiirelt areenile tagasi ning võttis Leedus kaks ja Soomes ühe võidu, on aga Cinque’ga omad plaanid.

Yevhenii Kabanets vs Mario Gagliardi

Ukraina koondise võitleja sisu võib kokku võtta ühe lihtsa lausega: Yevhenii Kabanets (18) on valitsev noorte maailmameister! See tulemus ei ole tulnud üleöö, sest 2022. aastal oli tulemuseks hõbe ning 2021. aastal tulemuseks pronks. 2023. aasta sügisel Ukrainast sõja tõttu koos emaga lahkunud Kabanets tundis, et Tartu võiks olla tema uus kodu ja Englas spordiklubiks, kus jätkub tema teekond maailma absoluutsesse tippu. Täiskasvanute arvestuses on Kabanets tänaseks pidanud 13 matši, millest 6 Eestis oldud aja – vähem kui aasta jooksul.

Yevhenii Kabanets vs Mario Gagliardi

Mario Gagliardi (24) on küll väiksema kogemustepagasiga, kuid siiski juba täiskasvanute klassi sportlane. Tema treener iseloomustab teda kui tagasihoidlikku ent ülimalt töökat sportlast, kelle eesmärk on jõuda välja profisporti. Kabanetsile, kes eelistab pigem löögidistantsi, paneb Gagliardi vastu korraliku pauguga kontralöögid ja survemaadluse. Riigina on itaallaste tase vabavõitluses tugev – viimastel Euroopa meistrivõistlustel saavutati täiskasvanute ja U21 vanuse koondarvestuses 7. koht.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel