10 rikkaimat MMA-võitlejat

25. juuli 2018 | Uudised

Coed.com võttis kokku 10 rikkaimat MMA-võitlejat.

10. Randy ‘The Natural’ Couture: 14 miljonit dollarit

Couture oli veel 44-aastaselt (2007) UFC raskekaalutšempion, kuid kaotas järgmisel aastal tiitli Brock Lesnarile. Kaal kergema kategooria kolmes tiitlimatšis Chuck Liddelliga võitis ta korra, kuid kaotas kaks korda. Couture on mänginud filmis „Redbelt“ ja „The Expendablesi“ triloogias.

9. Jacob ‘Tito’ Ortiz: 15 miljonit

Couture on Titost kunagi punktidega jagu saanud. See oli tiitlimatš 2003. aastal ja sellega sai läbi Tito kolm aastat kestnud valitsus. Huvitaval kombel sai Titost suurim PPV tõmbenumber aastaid hiljem, 2006. aastal, kui ta kaotas näiteks tiitlimatši Liddellile. Põhjus oli see, et ta hakkas 2006. aastal käima maailma kuulsaima pornostaari Jenna Jamesoniga (paar läks lahku 2013. aastal).

8. Wanderlei ‘The Axe Murderer’ Silva: 18 miljonit

Ortiz võitis 2000. aastal tiitlimatšis Silvat. Sari oli UFC. See oli Silval harv juhus sel ajal UFC-s võistelda, sest enamasti võitles ta siis jaapanlaste sarjas Pride. Tema käes on hulk Pride’i rekordeid: enim võite, tiitlikaitsmisi ja palju muud. Võitlejad, keda ta seal alistas, olid peamiselt jaapanlased, aga ka Quinton Jackson. 2007. aastal tuli Silva UFC-sse, eelmisest aastast võitleb aga Bellatoris.

7. Fjodor Jemeljanenko: 18 miljonit

Jemeljanenko oli aastatel 2000-2010 kaotuseta 28 matšis. Selle aja jooksul käis ta üle neljast endisest UFC tšempionist, ühest Pride’i tšempionist, ühest endisest ja kahest tulevasest K-1 tšempionist ning kahest olümpiamedalistist. Ta on 2010. aastast Belgorodi duuma liige ja 2012. aastast Venemaa MMA-liidu president.

6. Anderson ‘Spider Man’ Silva: 18 miljonit

Silva oli UFC keskkaalu tšempion 2457 päeva. UFC-sse tuli ta 2006. aastal ja tiitli võitis seal juba teises matšis. Tiitlit kaitstes tulid võidud enamasti juba avaraundis ja nii 2013. aastani.

5. BJ ‘The Prodigy’ Penn: 22 miljonit

Penn oli UFC tšempion lausa kahes kaalus, nii et oleks ka rumal, kui ta poleks sellega teeninud. Ta pidas üheksal tasulise ülekandega turniiril peamatši. Penn on ju-jutsu MM-i kuld.

4. Brock ‘The Beast Incarnate’ Lesnar: 22 miljonit

Suur osa Lesnari varandusest on tulnud WWE-st. UFC-s olid tema võidud-kaotused 5-3, aga ta oli UFC tšempion. Raha tuli pärast tiitlit. Lesnar tegi oma rõivafirma DeathClutch. Räägitakse, et ta ei lahku kodust, kui ootamas pole mõni kaval rahahunnik.

3. Georges St-Pierre: 30 miljonit

Maailma veidraima sidekriipsuga St-Pierre oli UFC kuni 77-kiloste meeste tšempion 2204 päeva.  Ta sai miljoneid matšide pealt ja tal olid reklaamilepingud, teiste seas Under Armouriga.

2. Rorion Gracie: 50 miljonit

Ta oli üks võitlejaid, kes ju-jutsu Brasiiliast Ameerikasse tõi, aga UFC kaasasutaja Gracie teenis raha peamiselt promootorina. Samuti aitas ta filmides võitlusi koreografeerida.

1. Conor McGregor: 85 miljonit

UFC tšempion McGregor teenis selle summa poksitšempioni Floyd Mayweatheriga võideldes, aga räägitakse, et tal olevat raha juba otsas, sest ta laristab palju.

Monika Kuzmina

Vaata veel