Kaie Vishneevski. Foto: Kristina Kaiva

Treener Kaie Višnevski: igaüks teeb oma trenni ise

08. oktoober 2020 | Trennid, Uudised

Kaie Višnevski käib treeneriks Saku TPK-s ja Tallinna lähedal Peetris Spot of Tallinnas, kus tõuksiõpetajatega kõrvuti töötavad Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treenerid Andri Soosaar ja Rene Raudsepp. Me ei küsinud, kelle poolt ta oleks, kui vastamisi läheks nende kahe klubi võitlejad, aga ilmselt toetaks ta mõlemat.

Kaie Vishneevski. Foto: Kristina Kaiva

Višnevski proovib olla selline treener, kes loob meeldiva õhkkonna, kelle poole võib alati pöörduda ja kes pidevalt korrutab, et „Igaüks teeb oma trenni ise!“. See tähendabki suuresti seda, et treenija igapäevavalikud on tema enda teha. Ehk kui treenija tuleb ja ütleb, et täna oli lahja trenn, siis soovitab naeratav Kaie tal ainult peeglisse vaadata.

Kaie Vishnevski. Foto: Lii Raasuke

„Minu juurde on tulnud naised, kes ei jõudnud alguses ühtegi kõhulihaseharjutust teha, kuid tänaseks on nad väga heas vormis ja eeskujuks meile kõigile. Just hiljuti oli meil ringtreening ja no lausa pisara kisub silma, kui tublid on meie naised! Sõltub ikkagi palju keskkonnast, kuhu treenima tuled ja kui palju ise muuta soovid. Mina annan tööriistad ja meetodid ning sinu asi on vaid kohale tulla!” ütleb ta.

Višnevski jagab end päevas pangatöö, trennide andmise, vabatahtliku töö ja pere vahel. Paljud on küsinud, kas tal on päevas rohkem tunde kui teistel. Vastus on lihtne: tuleb teha seda, mis meeldib ja siis ka jõuad! „No half-assing here! Kui teed, tee südamega. Või ära hakka üldse vaeva nägemagi,” naerab Višnevski.

Foto: Lii Raasuke

„Kindlasti oled ka sina vahepeal mõelnud, et ei viitsi täna trenni minna. Mina ka olen. Aga siis meenub mulle suurepärane emotsioon, mis enda liigutamisele järgneb ja see on vaeva väärt! Ma ütlen ausalt: kui poleks sellist seltskonda trennides, siis poleks pooltki nii äge! Ma tõsiselt arvan, et mu trennides käivad ainult supernaised!” jätkab ta.

Višnevskile meeldivad pigem jala-, põlve- ja küünarnukilöögid. Ainult kätelöökidega ehk klassikalise poksiga tunneb ta end pigem abitu ja nõrgana. Tänu tai poksile sai ta aru, et talle meeldivad trennid, kus ei teki rutiini ehk iga trenn on üles ehitatud sarnastel põhimõtetel, kuid on alati teistmoodi ja uus. Kunagi ei tea, milline trenn täna on. „Mis mind ennast üllatas, kui alustasin trennide andmisega, oli see, et trennides tekib naistel selline kokkuhoidev side ja „teeme ära“-mentaliteet. Täielik girl power!” räägib Višnevski.

Foto: Lii Raasuke

Lisaks treenimisele teeb ta treenijatega koos head: on käidud loomaaias ninasarvikutele aedikut parendamas, kitsede aedikut korrastamas, kõrvitsaid ladumas ning kassidele-koertele varjupaikadesse korduvalt süüa ja muid tarbeid viimas.

Igapäevaselt jälgib Višnevski sotsiaalmeedias selliseid naisi nagu Caley Reece, Tiffany van Soest ja Rose Namajunas, kuid kõige rohkem on ta siiski saanud inspiratsiooni Kevin Rennost. „Tal on terasest tahtejõud, ta on suurepärane suhtleja ja eeskujuks meile kõigile. Lisaks imetlen ma tema juures seda sisemist rahu ja oskust asjadele reageerida närvi minemata. Seda oleks vaja meil kõigil õppida,” arvab Kaie.

Foto: Kristina Kaiva

Viis positiivset mõju, mida Kaie sõnul poks naistele annab: enesekindlus, hea füüsiline vorm, julgus, positiivsed emotsioonid, hea lihastoonus. Lisaks palju uusi ja ägedaid tutvusi ning hea meelerahu, sest peale trenni oled ka ise parem ema, abikaasa, sõber, ülemus, töötaja.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel