Muay Thai liiga

Foto: Lii Raasuke

Homme toimub Eesti Muay Thai Liiga

13. mai 2022 | Muay Thai Liiga, Uudised

Homme, 14. mail toimub Tondi võitlusspordi saalis Eesti Muay Thai liiga. Liiga algab kell 12, kontrollkaalumine 10-11. Peakorraldaja Kevin Renno sõnab, et Eesti Muay Thai Liiga on amatöörvõistlustest Eestis kindlasti kõige edukam, kui kõik osalejad kõigi nende etappide peale kokku lüüa. Edukaks teebki liiga see, et inimesed julgevad tulla proovima, kuna nad teavad, et nad ei lähe vastu kellelegi, kes on neist peajagu üle. Paarilised pannakse paika täpselt nende vanusele ja kogemusele vastavalt, mitte turniirivormis, lihtsalt kaalukategooria järgi.

Eesti Muay Thai Liigast

Eesti Muay Thai Liiga on full muay thai ehk täiskontaktse taipoksi amatöörvõistluste sari. Sarja peetakse tänaseks 4-5 korda aastas. Võistlussarja eesmärk on anda kõigile Tai poksi harrastajatele ja sportlastele võimalus saada võistluskogemus või kasvatada oma võistluste arvu, ja seda võimalikult võrdses vastasseisus. Kõik matšid toimuvad võistlusmatšide kujul ehk puudub turniirisüsteem. Iga osaleja saab endale ühe vastase vastavalt liigitustele, milleks on:

Vanuseklassid:

  • Lapsed (6-11 eluaastat);
  • Kadetid I (12-13 a.);
  • Kadetid II (14-15 a.);
  • Juuniorid (16-17 a.);
  • Seeniorid (18+ a.).

Võistlusklassid:

  • C klass (3×2 min, põlvelöögid pähe keelatud, kasutusel kõik kaitsev varustus);
  • B klass (3×2 min, põlvelöögid pähe lubatud, ilma kehakaitsmeta);
  • Semipro (3×3 min, lubatud kõik taipoksi löögid, ilma kiivri ja kehakaitsmeta).

Kaalukategooriad:

Kõik lapsed ja kadetid võistlevad C klassi reeglite järgi ning lastel on keelatud küünarnukilöögid.

Liikumine ühest võistlusklassist teise toimub vastavalt  sportlase matšide arvule.

Eesti Muay Thai Liiga on tunnustatud Eesti Muay Thai Föderatsiooni (taipoksi alaliidu) poolt ja kõik Liiga etapid on alaliidu võistluskalendris ametlike taipoksi võistlustena.

Võistluste reeglid on vastavuses rahvusvahelise organisatsiooni IFMA (International Federation Of Muay Thai Amateur) poolt sätestatud reeglitega.

Miks võistelda?

Kevin Renno võitlusspordi Akadeemia Tai poksi treener Hannes Ilmjärv sõnab, et harrastajate võitlused kiirendavad sportlase arengut. „Võistlus ei ole niivõrd see, mille pärast trenni tehakse, vaid see on üks treeningvahend, mida kasutatakse, et sportlane teeks oma arengus suure hüppe edasi,“ selgitab ta.

Tema kogemusel vaatab pärast võistlustel osalemist inimene tavaliselt oma senistele treeningutele hoopis uue pilguga ja tema suhtumine trennis on hoopis tõsisem ning süvenenum, mis omakorda võimaldab tal trennidest rohkem omandada.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel