WBSS: võitsid need, kes pidid võitma

07. oktoober 2018 | Uudised

Jaapanis peeti 7. oktoobril World Boxing Super Seriesi veerandfinaalid Naoya Inoue – Juan Carlos Payano ja Kirill Relihh – Eduard Trojanovski, lisaks WBC tiitlimatš Ken Shiro – Milan Melindo.

WBA I kergekeskkaalu meister Relihh (Valgevene) sai punktivõidu endise IBF-i tšempioni Trojanovski (Venemaa) üle. Võit ei tulnud kergelt. Relihhil on viimasel ajal raske olnud: viimasest neljast matšist on ta kaotanud pooled. Kõigepealt kaotas ta WBA tiitlimatši Ricky Burnsile 2016. aastal ja siis tavamatši Rances Barthelemyle, kuigi arvatakse, et matšis kuubalasega vilistati Relihhile ära. Relihh sai tšempioniks kordusmatši võiduga Barthelemy üle. Matš venelasega oli tema esimene tiitlikaitsmine. Ka Trojanovski eelmine kaotus tuli üsna hiljuti, 2016. aastal, kui ta kaotas tiitli Julius Indongole (Namiibia).

Kõik kolm kohtunikku andsid Relihhile võidu seitsmes raundis ja 38-aastasele Trojanovskile viies. Relihh tabas vastast 2. raundis valusalt paremaga. Mõlemad andsid valu 3. raundi lõpus. Trojanovski äsas võimsalt vasakhaagiga 4. raundis. Relihh tabas vastast 5. raundis paremaga, kui oli kulunud minut, ja siis vasakuga, kui lõpuni jäi pool minutit. Relihh pani Trojanovski kõikuma kaheksandas ja Trojanovski oli juba üsna väsinud üheksandas. Trojanovski ründas aktiivselt 12. raundis, aga oli liiga hilja.

Relihh (22-2) kohtub poolfinaalis Regis Prograis’ ja Terry Flanagani kohtumise võitjaga.

WBA kukk-kaalu regular tšempion Inoue nokauteeris Dominikaani Vabariigi poksija Payano juba avaraundis. See oli Inouel esimene kord tiitlit kaitsta ja 34-aastase Payano esimene nokaut. Inoue on nüüd 17-0, endine WBA meister Payano 20-2. Poolfinaalis kohtub jaapanlane Emmanuel Rodriguezi ja Jason Moloney matši võitjaga. WBA selle kaalu Inouest kõvem tšempion on britt Ryan Burnett.

WBC kergekärbeskaalu meistri Shiro ja filipiinlase Melindo matš peatati 7. raundis, sest endise IBF-i tšempioni Melindo vasaku silma kohal olevast haavast tuli verd. Melindo võitis vaid 2. raundi. Jaapanlane oli lühema Melindo jaoks liiga kiire ja täpne. Shiro on nüüd 14-0, Melindo 37-4.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?