Tete ja Tabiti pääsesid inetute matšidega edasi

14. oktoober 2018 | Uudised

Jekaterinburgis peeti 13. oktoobril WBSS-i veerandfinaale, kus WBO kukk-kaalu tšempion Zolani Tete (LAV) kaitses tiitlit Mihhail Alojani vastu.

Alojan puudutas avaraundis kindaga põrandat, mille eest Tete sai punkti. Tetelt võeti 10. ja Alojanilt 11. raundis punkt klintši tõttu. Tete võitis lõpuks 114-111, 114-111, 114-110.

Armeeniast pärit, kuid Venemaad esindav 30-aastane Alojan (4-1) oli enne seda pidanud vaid neli profikohtumist, kuid ta on kahekordne amatööride maailmameister ja WBA rahvusvaheline tšempion. 2016. aasta olümpial jäi ta vahele dopinguga.

Tete (28-3) poksis juba 2010. aastal kärbeskaalus IBF-i tiitlile, kuid kaotas Moruti Mthalanele. Kaotusi tuli veel kaks tükki. Ta liikus siis kergekukk-kaalu ja sai 2014. aastal IBF-i meistriks. WBO kukk-kaalu tiitel tuli mullu.

Raskekaalu veerandfinaalis alistas ameeriklane Andrew Tabiti (17-0) IBF-i rahvusvahelise tšempioni Ruslan Faiferi (23-1). Klintšimist oli taas palju. Venelaselt võeti viimasel minutil punkt tõukamise eest. Faiferi esimene kaotus tuli punktidega 116-111, 115-112, 114-113.

WBSS-i auhinnafond on 50 miljonit dollarit.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?