Andrus Joa: elu tuli vahele

22. november 2018 | Fightland, Uudised

Keilas toimub 8. detsembril Fightland, kus raskekaalu poksimatšis lähevad kokku Andrus Joa ja Ringo Tipp.

Joad kohtas tihti võistlemas 2008.-2013. aastani: Eesti Muay Thai Liiga, Raju (pilt on ka sealt), Pärnu Power Fight. On osalenud ka Fightlandil varem („Poksimatš oli samamoodi ja essas nokaut minu võiduga.“). Alustas 17-aastaselt ja kõike ei mäletagi. Diplomid-asjad ka maale viidud. Võitles ka ühe välismaalasega, Venemaa esindajaga (võitis põlvelöökidega). Parimaks saavutuseks peab Raju 5 võitu, mis tuli katkise kämblaluuga.

Pärast seda Andrus kadus. „Elu tuli vahele,“ ei taha ta täpsemalt öelda. „Nüüd viimati käisin Bad Bloodil ja peale seda tehti pakkumine poksimatšiks. Võtsin vastu, kuigi valmistumiseks kuu ainult. Treenin hetkel üksi Myfitnessis ja käin erinevatel taipoksi- ja poksitreeningutel.“

Sa ei käinud ju ometi Bad Bloodil võitlemas?

Ikka võitlemas.

Mis tunne oli?

Võimas. Kogu see rahvas, kes ringi ääres, adrenaliin. Viieaastane paus. Ma jäin väga rahule.

Vahet ei ole, kas võidelda keset rahvast või ringis?

Ütleks, et korraldus oli isegi parem. Täpselt samasugune poks kui ringis minu meelest. Ainuke vahe, et teksades ja inimesed on kohal pool kolm öösel.

Võitsid?

Loog.

Oli lausa kerge matš?

Ei ütleks, et kerge. Polnud valmistunud eriti. Suht vana rasva pealt. Aga olin kindel endas.

Käisid varem Keila Taipoksi Klubis. Pole enam su jaoks?

Pole jah leidnud aega. Nüüd olen Saue Taipoksi Klubis paar korda käinud.

Oled Ringo matše vaadanud, et teaks nõrku külgi?

Ei huvita. Tahan teda lihtsalt võita.

Millised võitlus- või poksifilmid on lemmikud?

„Bronson“ (2008). „Napola. Elite Für Den Führer“ („Before The Fall“, 2004). „Rocky“ neli esimest osa. Lemmikraamat on Paul Pajumaa „Rusikatega raiutud rada“.

Huvitav valik. Pajumaa unistuseks oli saada elukutseliseks poksijaks. Lemmikvõitlejad-poksijad?

Kõik Rio Heroese võitlejad. Ütleksin, et Tyson, Cro Cop, Wanderlei, aga seda ütlevad kõik.

Välismaa võitlusuudistekülgi külastad?

Olen kaugeks jäänud.

Millise võitluse kohta sa loeks: a) World Boxing Super Series, b) UFC üritus, kus pole tiitlimatše, c) mõni Vene vabavõitlusüritus?

Loeksin inimestest, kes on läbi raskuste end tippu võidelnud ja kellel on lugu. Näiteks Wilderist. Tal on tütar haige, aga ta on tipus.

Võib-olla siis b jääb ära, sest kui pole tiitlimatš, siis vist pole tipp.

Pigem jah.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?